Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

24 Saat Açık Kitapçının Sırrı

24 Saat Açık Kitapçının Sırrı

24 SAAT AÇIK KİTAPÇININ SIRRI - Robin Sloan / ROMAN

Kitabın konusu isminde belirtildiği gibi. Kesintisiz açık olan bir kitapçıda istemeden de olsa çalışmaya başlayan kahramanımız bir müddet sonra orada olup bitenlerin çok da sıradan olmadığını fark etmesi ile başlar ve olaylar gelişir. Öykü ilerlerken Google´ın muhteşem büyüklüğüne ve nelere vakıf olabildiklerini görebiliyorsunuz. Oldukça değişik bir konusu olmasına rağmen üslubu çok da sürükleyici olmadığından "bittiğinde sevindiğiniz" kitaplar arasında yer alabilir muhtemelen.

beyazkitaplik.blogspot.com.tr/2014/03/24-saat-ack-kitapcnn-srr-robin-sloan.html veya kitaplikkedisi.com/kitaplar/24-saat-acik-kitapcinin-sirri-robin-sloan/ linklerini tıkladığınızda romanla ilgili okur değerlendirmelerini okuyabileceksiniz.

www.facebook.com/www.kitapokumakistermisin/ www.youtube.com/user/KitapOkumak/videos

Arka Kapaktan: Bu raflarda aradığınızı bulmanıza nasıl yardımcı olabilirim?

Ekonomik kriz yüzünden işinden olan Clay Jannon için her şey bu soruyla başlıyor. Kendini bir anda Bay Penumbra´nın 24 Saat Açık Kitapçısı´nda tezgahtarlık yaparken bulan Clay, kısa sürede bu dükkanda bir gariplik olduğunu keşfeder. Zaten "24 Saat Açık Kitapçı" ne demek ki? Gecenin bir yarısı garip kitaplara "ihtiyaç" duyan müşterileriyle bu müşterilerin kaydını en küçük ayrıntısına kadar tutan Penumbra bir şeyler saklıyor olmalı. Tüm bu sorulara cevap arayan Clay (birazcık da arkadaşlarının yardımıyla) hayatını değiştirecek bir serüvene atılıyor. Tozlu kitaplarla son teknolojiyi bir araya getiren, bambaşka insanların yollarını kesiştiren bu serüven sonunda herkesi Penumbra´nın kitapçısından çok daha uzaklara götürüyor.

Peki, ya siz? Göründüğünden çok daha büyük bir sırrı çözmeye hazır mısınız?

18 ülkede 15 dile çevrilen sürükleyici bir hikaye.

"Sloan´ın kitabı, okuyucuyu gizli bir tarikat, yeraltı odaları, kara cübbeli müritler ve deşifre edilemeyen kitaplarla dolu yüksek tempolu bir maceraya sürüklüyor."
-New York Times-

"Her şeyin San Fransisco´daki küçük bir kitapçıda başladığı eğlenceli bir gizem, aşk ve macera hikayesi. Ölümsüzlüğün sırrını araştıran bir masal."
-Barnes & Noble-

"Kahraman; anlatım tarzı, zekası, hazır cevaplılığı ve uyanıklığıyla kitabı sürükleyici kılıyor. Tıpkı yeni çıkan bir iPhone´un parlak ekranı gibi."
-Washington Post-

"24 Saat Açık Kitapçının Sırrı, dijital devrimin getirdiği değişiklikleri merak eden herkes için okumaya değer bir kitap."
-Boston Globe-