Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

İçe Dönük Konuşmanın Gücü

İçe Dönük Konuşmanın Gücü

İÇE DÖNÜK KONUŞMANIN GÜCÜ - Shad Helnstetter / Bireysel Gelişim

Kelimeleri kullanıyor olmamız her zaman konuştuğumuz anlamına gelmeyebilir. Konuşmak, bilincinde olmadığımızda önce kendimize sonra çevremize zarar veriyor olabilir. Doktor Helmstetter´in doğru konuşmanın önemi ve nasıl yapılması gerektiğinden bahsettiği bu kitabını bitirdiğinizde bir çok kazanımlarınız olacaktır.

lovepeaceandharmony.org/profiles/blogs/beyn-m-z-programlayalim-e-d-n-k-konu-manin-g-c-dr-shad ve muratdemirci.me/2016/01/06/ice-donuk-konusmanin-gucu-shad-helmsetter/ tıkladığınızda kitap ve içeriği hakkında daha detaylı değerlendirmeler bulacaksınız.

www.facebook.com/www.kitapokumakistermisin/ www.youtube.com/user/KitapOkumak/videos

Kitaptan: *** "Sorunlar" genellikle hedeflerimize giden yolu tıkayan engeller olarak düşünülür. Bir an için "sorun" kelimesini "mücadeleye davet" kelimeleri ile yer değiştirin: Hedefler mücadeleyi, mücadeleler de hedefleri yaratır.

*** Bilinçaltı, sakar olduğumuz ifadesiyle, zarif, ahenkli ve denetimli olduğumuz ifadesi arasındaki farkı göremez. O, fakir olduğumuz ifadesiyle, zengin olduğumuz arasındaki farkı bilmez. Programımızı ona verdiğimiz gibi kabul eder.

*** Bir insanın geleceğini yönlendirmesi, mutlaka o insanın kendisini yönetmesiyle başlar. Yönetim sonucu ortaya koyduğumuz davranışlarda sırasıyla söyle etkilenir ;

1. Programlama inançları yaratır.

2. İnançlar tutumları yaratır.

3. Tutumlar duyguları yaratır.

4. Duygular eylemleri belirler.

5. Eylemler sonuçları doğurur.

*** Bir şeye ne kadar inanırsak, ona benzer diğer fikirleri de o kadar kabul ederiz. Zihinsel dosya dolaplarımızda, kendimiz hakkında bir şeyler anlatan ne kadar dosya varsa, dosyalarımızda halihazırda bekleyen ve ispatlayan diğer düşünce ve fikirlere o kadar ilgi duyar ve benimseriz. Herhangi bir şeyi belirli bir tarzda ne kadar düşünürsek, onun gerçekten öyle olduğuna o kadar inanırız. Zihin bu şekilde çalışır, çünkü beyin daima yeni bir şeyi bizim halihazırda inandığımız bir bilgiye bağlamaya çalışır.

Arka Kapaktan:

Kendinize Ne Söylemek İstersiniz?

Kendinize söylediğiniz şeylerin %77 kadarı size karşı çalışıyor olabilir!

Hayat değiştiren bu kitapta, İçe Dönük Konuşma´nın basit, devrim yapan tekniğinin olumsuz programlamayı nasıl tersine çevirip yaşamınızı yeni, yaşamsal bir enerjiyle dolduracağını keşfedeceksiniz.

Kendinizle konuşun! Sözcükleri (doğru sözcükleri) öğrenin. Ve onları kullanın! İçe dönük konuşmanın gücü ile başarıyı yaşamınızda kalıcı kılın.

Sen varolan her şeysin,
Düşüncelerin, hayatın, gerçekleşen rüyalarınla.
Sen olmayı seçtiğin her şeysin.
Sen, sonsuz evren kadar sınırsızsın.

Yaşam, Hepimiz İçin İyi Olmalıdır

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.