Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Çiçeklerin Kanı

Çiçeklerin Kanı

ÇİÇEKLERİN KANI - Anita Amirrezvani / Roman

17. yüzyıl İran´ında yaşanmış gerçek bir öyküden yola çıkarak kaleme alınmış. Sayfalar ilerledikçe hemen yanı başımızdaki farklı bir kültürü ve o kültür içinde yaşanmış dramları okuyacaksınız. Değişik bir roman arayanlara önerilir. Kitap kendini okutuyor ancak oldukça acıklı sahnelerle dolu olduğunu hatırlatmakta yarar var.

aci-cikolata-kitap.blogspot.com.tr/2013/01/ciceklerin-kani-anita-amirrezvani.html veya blog.milliyet.com.tr/ciceklerin-kani----anita-amirrezvani/Blog/ bloglarında romanla alakalı çok geniş yorumlar okuyabilirsiniz.

www.facebook.com/www.kitapokumakistermisin/ www.youtube.com/user/KitapOkumak/videos

Arka Kapaktan:

Bir zamanlar, sarı safran ve nar çiçeklerinin özünden elde edilmiş renklerle muhteşem halılar yapan bir kız vardı...

"Çiçeklerin Kanı" 17. yy İran´ınında evlenme çağına yaklaşan 14 yaşında bir köylü kızın hikayesidir.

Babasının beklenmedik ölümünden sonra annesi ile birlikte İsfahan´da yaşayan ve Şah için halılar dokuyan üvey amcasının yanına taşınan genç kız, orada gizli birmuta (para için belli bir süreliğine bir sözleşme ile yapılan evlilik) nikahına evet demek zorunda kalır...

Yaşadığı olağandışı zorluklara rağmen halılara ve desenlere olan tutkusundan vazgeçmeyen genç kız, artistik dehasının ona sunduklarıyla olağanüstü güzellikte halılar üretmeye başlar.

"Son derece sıcak ve içten bir anlatıma sahip olan doğu edebiyatının en güzel öyküleriyle süslenmiş, ipek bir halıya benzeyen bu kitap bir solukta okunacak ve insanların kafasında derin izler bırakacaktır."
Publishers Weekly

"Yaşam, aşk, arkadaşlık, fedakarlık ve onur hakkında yazılmış olağanüstü bir roman. Kesinlikle muhteşem! Bir kere başladığınızda bir daha bırakamayacaksınız. Öyle olacağını biliyordum, çünkü ben bırakmadım."
Kirkus Review

´´Anita Amirrezvani´nin romanı, tıpkı içerisindeki ipek halılar gibi. Her bir ilmeği dikkatle dokunmuş, gözden geçirilmiş. Okudukça ipek halı görünmez olup geriye sadece büyüleyici bir hikayenin bıraktığı tat kalıyor. Bence ´Bir Geyşanın Anıları´ndan çok daha iyi yazılmış bir kitap.´´
Shannon Aldon

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.