Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Justıne

Justıne

JUSTINE - Lawrence durrell / ROMAN

Yazar´ın şiirsel anlatımı okuru biraz yorabilir. Cümlelerin ve sözcüklerin içindeki derin anlamlara ulaşabilmek için onları defalarca okumak zorunda kalabilirsiniz. Elimizden bırakamadığımız ancak bittiğinde iyi ki bitti denilen bir kitap bize göre. Azami ilgi ve diikat gerektiriyor bu da okuyucuyu yoruyor belki biraz da bıktırıyor denilebilir. Özetle çok emek isteyen bu kitabı okunsa da olur okunmasada çizgisinde bulduk. Bu kitabı ve serinin diğer kitaplarını okuyup ta zevk alanlara saygı duyuyoruz. danzon2008.blogspot.com/ adresinde kitap hakkında bir başka yoruma ulaşabilirsiniz.

· http://www.youtube.com/user/KitapOkumak

https://twitter.com/kitap_okumak

https://www.facebook.com/pages/Kitap-Okumak-€°C4€°B0ster-misin/327927040637181

Kitaptan :

Engelleri tanımayan kadının canlı örneğiydi. Yaşamaya değecek bir hayat, hep bunu arıyorum. ölsem yada delirsem, belki o zaman dışa vuramadığım bütün duygularımın yöneleceği bir nokta bulunmuş olur.. sevdiğim doktor bir nemfoman olduğumu söylemişti, ama benim eğlencemde doymakbilmezlik ya da zevk düşkünlüğü, jakop. bu bakımdan tam bir boşa harcanmışlık.boşa...
Haz duymaktan üzüldüğümü söylüyorsun tıpkı püriten dindarlar gibi. orada bana haksızlık ediyorsun.ben bunu trajik görüyorum.doktorlar bende kalpsiz gibi görünen yaratığı tanımlamak için bileşik sözcük bulmak istiyorlarsa, benim, yüreğimde eksik olanı ruhumla tamamladığımı kabul etmek zorunda kalacaklar.

İşte sorun burda...nasıl olmuşsa olmuş, sanki dünyasında bir boyut eksilmiş gibiydi. ve aşk içsel bir putataparlığa dönüşmüştü. ben bunu başlangıçta yıkıcı, kendi kendini tüketici bir bencillik sanmıştım. çünkü bir kadınla bir erkeğin arasındaki sevginin temelinden haberi yokmuş gibi görünüyordu.
Şimdi onun katlandığı büyük korku ve heyecenları anımsayınca haklı olup olmadığım konusunda kuşkuya düşüyorum. o bitip tükenmez sahneler- eşyasıyla kiralanmış yatak odalarında hıçkırıkları duyulmasın diye justine nin m usluk açışı.

Arka Kapaktan :

.. Önce yadırganan, ama büyük bir ilgiyle karşılanan, dünyanın dört bir yanında okunup tartışılan bu ünlü dörtlünün amacını, ´Lawrence Durrell´, ´çağdaş sevginin irdelenmesi´ olarak açıklar. Yazar, sevgi ilişkilerini yalnızca erkek-dişi ilişkisi olarak almaz. Dörtlünün ilki olan ´Justine´de, ´ Sade´ın sevişmenin hiçbir türlüsünü suç saymayan görüşünü de benimse. Çağdaş İngiliz romanına yepyeni bir soluk getiren ´Lawrence Durrell´, ´Justine´de, yaşam dolu, tutkularıyla kabına sığmayan, İskenderiye´li bir Yahudi güzelini anlatır...

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.