Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Nlp Zihninizi Kullanma Kılavuzu

Nlp Zihninizi Kullanma Kılavuzu

NLP Zihninizi Kullanma Kılavuzu - Nil Gün / Bireysel Gelişim

Kitapta NLP´nin ne olduğunu, hayatınızda nasıl kullanacağınızı ve size nasıl yardımcı olacağını okuyacaksınız. Kendi zihin haritanızı tanımak üzere egzersizler bulacaksınız. Hayatımızda değişim ve dönüşümün önündeki engellerin sebeplerini nasıl yarattığımızı görebilirsiniz. Bahsedilen teknikleri kullanarak hayatınızda farklılıkları daha kolay ve sağlıklı ortaya çıkarabilirsiniz. NLP hakkında www.nlpat.com/nlp/nedir/nlp_nedir.html daha detaylı bilgiler alabilirsiniz. blog.milliyet.com.tr/nlp-zihninizi-kullanma-kilavuzu---neuro-linguistic-programming---nil-gun/Blog/ , adildurusu.tr.gg/Zihninizi-Kullanma-Klavuzu-_-Nil-G-Ue-N.htm veya nlp1.blogcu.com/nlp-zihninizi-kullanma-klavuzu-nil-gun-kitap/5821158 tıkladığınızda kitabı daha yakından tanıtan üç farklı yazıya göz atmanızı öneririz.

www.facebook.com/www.kitapokumakistermisin/ www.youtube.com/user/KitapOkumak/videos

Kitaptan:

*** Terapi denilen şey aslında kişinin yaşantısıyla derin ilişki kurabilmeyi öğrenme becerisidir. (Sayfa 17)

*** Esneklik, yaptığınız işe yaramıyorsa, farklı şeyler denemeyi göze alabilme yeteneğidir. Hep aynı şeyi yapıp bu kez farklı sonuçlar beklemek ise Einstein´ın delilik tanımıdır. (Sayfa 41)

*** …Duyarlı insan duygularının yönetimini sağlıklı bir şekilde yapabilen, başkalarının duygularına da aynı özeni gösterebilen kişidir. Duygusal kişi ise sadece kendi duygularını önemser ama onları sağlıklı bir şekilde ifade edemez. (Sayfa58)

*** Hiç kimse diğerinin duygularından sorumlu değildir. Başkalarının duygularının sorumlusu olduğumuza inanmak bize gereksiz bir yük taşıtır. Bizi "kurtarıcı" kimliğine mahkum eder. Başkalarının mutluluğundan sorumlu olmak, onun duyguları incinmesin diye gösterilen aşırı hassasiyet zor ve yorucudur. Kişi, başkalarını mutlu edeceğim çabası içinde kendi duygularını yaşayamaz, kendi ihtiyaçlarını karşılayamaz hale gelebilir. Duygularımızın sorumluluğunu başkalarına verdiğimiz zaman da "kurban" rolünü oynarız. (Sayfa 127)

*** "Ben zekiyim" diyorsam, tek bir zekice seçim yapmadığımda kendimi kötü hissederim. Ama ben "zeki olan" bir insansam, bazen aptalca davranışlarda bulunma hakkına sahibim. Böyle durumlarda bilinçaltı ara sıra "yanlışlar" yapmama göz yumar. (Sayfa 136)

*** Hayatta mutlu olmak kolay. Hayatı zorlaştıran olumsuz bakış açımızdır. Mutluluk iç dünyamızla dış dünyamız arasında uyum kurabilmektir. (Sayfa179)

*** Hayatlarını, kendi istekleri yerine başkalarınınkini karşılamaya odaklanmış insanların sıkça depresyon yaşaması bundandır. Depresyon, düşük enerji ile yaşamda var olma halini tanımlar. Amaçsızlık da kişinin enerjisini azaltır. Kişi amaçsızca birtakım "eğlencelerle" kendini geçici olarak oyalasa da gittikçe tükendiğini hisseder. Bir süre sonra hayattan zevk alamaz hale gelir. (Sayfa 201)

Arka Kapaktan: NLP denilen büyülü yöntemi öğrenmeniz ve uygulamanız yaşamınızı şans ve tesadüflere bırakmak yerine, kendi istediğiniz biçimde yaratmanız anlamına gelir.

NLP hem bilinci hem bilinçaltını etkin bir duyarlıkla kullanmaya yönelik, zihinsel sürecin işleyişini yeniden yapılandırma tekniğidir.

NLP ile çok hızlı sonuç alabilirsiniz; aylar yıllar süren bir süreci, (örneğin bir fobiden kurtulmayı) birkaç saat, hatta birkaç dakikaya bile indirebilirsiniz.

NLP ile:
Sizi engelleyen fobilerinizi yenebilirsiniz.
Size zarar veren alışkanlıklarınızı değiştirebilirsiniz.
Kendinizi motive etme tekniklerini öğrenebilirsiniz.
NLP´nin özünü kavradığınızda onu yaşamınızın her alanında kullanabilirsiniz. Çünkü başarının ve mutluluğun spesifik bir düşünce paterni ve yapısı vardır. Bu ise herkes tarafından öğrenilebilir.
Zihninizi sizin için çalıştırmayı öğrenin. Zihin-beden sisteminizin kontrolünu elinize alın.

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.