Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Hijyenik Aşklar

Hijyenik Aşklar

HİJYENİK AŞKLAR - Yılmaz Erdoğan / Deneme

Sanatçının gazete ve dergilerde yayınlanmış yazılarından seçilmiş bir demet makale. Esprili dili ile hem kendini okutuyor hem de okurda farkındalıklar oluşmasına katkı da bulunuyor. Zaman ayırmaya değecektir. javascript:ntrTemp();  ve javascript:ntrTemp();  adreslerinde kitaptan yapılmış alıntı ve yorumlar ilgilenen okurlara yardımcı olacaktır.

www.youtube.com/user/KitapOkumak/videos www.facebook.com/www.kitapokumakistermisin/

Kitaptan: *** Kendiniz gibi olun. Kendiniz gibi olmak büyük avantajdır, kendiniz adamsanız.

*** En çok sessizlikten korkuyoruz... Bir insanla yan yana ve uzun uzun susabilmemiz için dost olma şartı arıyoruz. Yoksa rahatsızlık veriyor bize bütün susuşmalarımız.

*** Eğer çok konuşuyorsanız, çok az şey konuşuyorsunuz demektir!

*** Dünyadaki tüm devrimcilerin ortak yanı önce kavga çıkarıp ardından sürekli barış istemeye başlamalarıdır.

*** Bize cennette bulunduğu söylenen her şeyin hammaddesi dünyadadır. Dünyada olmayan hiçbir güzellik vaat edilmiyor bize Cennet adı altında.

*** Bir "şey"i (ki bu bir şey, bir insan da olabilir) seviyor olmak bir marifet değildir. Marifet o şeyi sevmeyeni de sevebilmektir.

*** Bütün konuşmalar, tanışmalar, kavgalar, tartışmalar, hepsi, hepsi aynıydı. Toplam iki yüz kelime arasında dönüp duruyordu herkes. Toplumun tüm yükü nü bu zavallı iki yüz kelime taşırken, öte yanda binlerce kelime, ambalajı bile açılmamış vaziyette öylece duruyordu.

*** Hayatın orasında burasında gelişigüzel seslendirdiğimiz sözler uçucudurlar ama yazının böyle yeteneği yoktur, yazdığınız yerde kalır.

*** Bir canlının bir başka bir canlıyı doğurmasından daha büyük ve şaşkınlık yaratacak bir mucize olabilir mi ?

*** İyi olmak için kimseye kötülük yapmamak yeterlidir. Ama kötü olmak için daha çok çalışmalısınız!

*** İyilik kolaydır. Kötülük maharet ister.

Arka Kapaktan: Kalabalık geceleri bekleyen yalnız kahvaltılar için hep acele ediyorduk. Yağsız beyaz peynir tadında ilişkiler kuruyorduk. Seviyorduk. Sevmeyi seviyorduk. Bazı elele yürüyüşlerde yağmur yağsın istiyorduk. Hangi sevdanın üstüne yağmur yağsa, biz onu aşk belliyorduk. Hijyene önem vermiyorduk. Beyaz çarşafların üstündeki lekeler aşklarımızın haritalarıydı. Hangisi biz, hangisi yavru vatan oradan anlıyorduk.

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.

Bu kitabı favorilerine ekleyen bir üyemiz yok.