Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Sana Gül Bahçesi Vadetmedim

Sana Gül Bahçesi Vadetmedim

SANA GÜL BAHÇESİ VADETMEDİM - Joanne Greenberg / Roman - Psikoloji

Yazar kendi yaşadıklarından hareketle kaleme almış romanı. Konu şizofreni. Hasta, hasta ile ilgilenen doktorlar, öteki hastalar ve diğerleri etrafında gelişen olaylar. Edebi yönü çok kuvvetli olmasa da yazar bizzat yaşadıklarını kaleme aldığından olsa gerek okuru etkilemekte ve içine çekmekte. Özellikle şizofreni konusu ilginizi çekiyorsa bu romana zaman ayırabilirsiniz. javascript:ntrTemp(); ve javascript:ntrTemp(); sayfalarına giderseniz kitap üzerine çok detaylı değerlendirmeler bulabilirsiniz.

Kitaptan: *** Birisi seni kırdığı zaman hiç ağlama, gül. Seni üzdüklerini bilmelerine asla izin vermemelisin. (Sayfa,106)

Arka Kapaktan:

İçine doğduğu dünyanın kurumlarıyla bağdaşmayı öğrenemeyen, iletişimsizliğin karanlığında yaşayan on altı yaşındaki bir genç kızın öyküsü... Sana Gül Bahçesi Vadetmedim, deliliğin, resmi, tanımıyla akıl hastalığının öyküsü: Deborah kimlik kavramını yitirip içine kapanmış, zengin düşlemi ve mizah duygusuyla yarattığı kendi düşsel dünyasına sığınmıştır. İki dünyanın çatışmaya başlaması, Deborah´ın akıl hastanesine ´düşme´ sine neden olur. Bundan sonra hastaneleri , doktorları vb. kurumlarıyla toplumun ´kurtarma operasyonu´ başlar. Greenberg´in kendi yaşamından yola çıkarak yazdığı bu kitap, ´akıl hastalarının gizleri´ üzerine pek çok ipucu taşırken, toplumun yerleşik değer yargılarına çarpıcı bir eleştiri de getiriyor, böylece normal kavramını sorgulamaya götürüyor bizi.

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.