Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Gündüz Nöbeti

Gündüz Nöbeti

GÜNDÜZ NÖBETİ - Sergey Lukyanenko / ROMAN - Fantastik

Fantastik tarzı roman arayanlar için önerilecek, oldukça akıcı bir roman. Kitabın filmi de beyaz perdeye aktarılmış. Arzu ederseniz tercihinizi filminden yana kullanabilirsiniz. Kitabın ve filmin ortak özelliği bittikten sonra unutulacaklar arasında yer almaları olmalı herhalde.

www.beyazperde.com/filmler/film-109091/elestiriler-beyazperde/ linkinde filmle ilgili eleştireye göz atmanızda yarar olacaktır.

Yönetmen ve senarist Timur Bekmambetov´un bilim kurgu yazarı Sergei Lukyanenko´nu aynı adlı üçlemesinden sinema aktardığı ikinci film olan , "Day Watch (Dnevnoi Dozor)" sanatsal görsel efektleri, muhteşem aksiyon sahneleri ve seyirciyi yerine mıhlayacak gerilimi ile ilk film olan "Night Watch (Nochnoi Dozor)"u aratmıyor. 2004 yılı Temmuz ayında Rusya´da vizyona giren ve Sovyet sinema endüstrisinin gelmiş geçmiş en çok seyredilen filmlerinden biri olan "Day Watch" günümüz Moskova´sında geçen bir gerilim aksiyon hikayesi. Karanlık ve aydınlık güçler arasındaki savaşı anlatarak giriş yapan bi rinci filmin devamı olan "Day Watch" uzun yıllar önce yapılan ateşkesin ardından karanlık güçlerin üstün gelebilme çabası ile güçleri yüksek olan aydınlıkları aralarına katmaya çalışmaları ile başlıyor.

twitter.com/kitap_okumak www.facebook.com/www.kitapokumakistermisin/ www.youtube.com/user/KitapOkumak/videos

Arka Kapaktan:

"Rus votkası kadar sert… Merak uyandıran bir şehir fantazisi."
-Publishers Weekly-

Lanetten bahsederseniz lanetlenirsiniz…
Gece avcıları şehrin sokaklarında kol geziyor… Onlar bir dengenin olması gerektiğini biliyorlar. Çünkü bu dünya için Karanlık, Aydınlık´tan daha az önemli değil.

Tüm dünyada çok satan fantastik kurgu serisinin ikinci kitabı Gündüz Nöbeti, Gece Nöbeti´nin kaldığı yerden devam ediyor. Günümüz Moskovası´nda geçen Aydınlık ile Karanlık arasındaki amansız mücadelede, Karanlık´ın güçleri gün boyunca tetikteyken Aydınlık´ın ajanları da geceyi izler. Bu iki kadim güç arasındaki, bin yıllık bir antlaşmayla kurulmuş dengeyi ise tarafsız yargıçlardan oluşan Engizisyon korur.

Ancak tarihin en önemli Kara Büyücüsü´nü hayata döndürecek güçte, yasaklanmış bir tılsımın kayboluşuyla bu hassas denge yerle bir olmak üzeredir. Üstelik, Antlaşma´yı bekleyen tek tehlike bu değildir. Küçük kızların kabuslarından beslenen genç ve güzel cadı Alisa, yakışıklı ve genç bir Aydınlık olan İgor´a aşık olmuştur. Bir Aydınlık Diğer´e aşık olma talihsizliğini yaşayan genç cadı Alisa ile ihanete uğradığını düşünen İgor´un aşkları onları bu sonsuz savaşta birer piyon haline getirir.

"Büyüleyici… Son zamanlardaki en özgün ve okunabilir doğaüstü kurgulardan biri."
-Scotland on Sunday-

"Rusya´nın soğuğundan çıkma tüyler ürperten bir gerilim romanı..."
-Sunday Sport-

"Sergey Lukyanenko´yu tanımıyorsanız, hemen tanımaya başlamalısınız! Günümüz Rusyası´nın en popüler yazarlarından.
Ve en iyilerinden!"
-New York Times-

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.