Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Yaradanı Küçük Düşünme Yanılgısı

Yaradanı Küçük Düşünme Yanılgısı

YARADANI KÜÇÜK DÜŞÜNME YANILGISI - Ayten Albay Bintepe / Parapsikoloji- Otobiyografi

Durugörü sahibi olan yazar rüyalarında gördüklerinin nasıl gerçekleştiğini farklı tarihler ve kahramanlarla örnekleyerek anlatıyor. Samimi bir dille başından geçenleri anlatan yazar, özellikle parapsikolojiye ilgili olanların veya kendisi de rüyalarıyla ilgili soru ve merakları olan okurların ilgisini çekebilir. Anlatım içinde bir çok kerelerde Yaratıcıyı ve kaderi akıllıca sorgulamakta. Her okurun ilgisini çekmeyebilir ama bu alanda soru ve ilgisi olan okurlar pekala okuyup çıkarımlarda bulunabilirler. www.youtube.com/watch linkinde yazarın kendi sesi ve görüntüsü ile kitap hakkında kısa bir değerlendirmesini dinlediğinizde biraz daha fikir edinebilirsiniz.

Kitaptan: ** Bir lokma, bir hırka felsefesi açlığa, fakirliğe, hastalığa, güçlü insanlar tarafından sömürülmeye katlanıyorlar. Bazen de öyle kanaatkar oluyorlar ki; kaderimde varsa Allah verir diye çalışmıyorniskin miskin Allah´ın vermesini bekliyorlar. Ortalık aç sefil kadercilerle dolu.

** Düşünmek, anlamak başka, düşündüklerimizi anlaşılır bir şekilde dile getirmek başka.

** Adaleti yaratan adaletsiz olur mu? Acımayı yaratan acımasız olur mu hiç?

** Bir insan kendine ait bazı olumsuzlukları değiştirmeye çabalarsa Allah o kulu için, o kuluna ait ve onunla ilgili planların, yani kaderi bir anda değiştirir. Bu O´nun için hiç de zor değildir. Bize düşen kötüyü değil iyiyi seçip kadere suç yüklememektir.

** Allah bana kötü kader yazmış. Bu kötü kaderi yaşamak zorundayım demek Allah´ı küçük düşünmek yanılgısıdır. Allah hakkı yarattı haksız olamaz. Adaleti yarattı adaletsiz olamaz. Merhameti yarattı merhametsiz olamaz. Kendince bizim anlayamayacağımız bir şekilde, ilmi ile yaptıkları, yarattıkları doğrudur. Bizim sadece ona itaat etmemiz, güzellikler ve ilerlemek için çalışmamız lazımdır.

twitter.com/kitap_okumak www.facebook.com/www.kitapokumakistermisin/ www.youtube.com/user/KitapOkumak/videos

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.