Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Çocuk Eğitimi El Kitabı

Çocuk Eğitimi El Kitabı

ÇOCUK EĞİTİMİ EL KİTABI - Prof. Dr. Haluk Yavuzer / Çocuk Eğitimi

Kitabın kapağında açık bir şekilde anlattığı gibi çocuk eğitimi üzerine kaleme alınmış. Yazar bu konuda yıllarca akademik çalışmalar yaptığından birikmiş tecrübelerini anlaşır sade bir dille ve karikatürler eşliğinde okura iletmeye çalışmış. Bize sorarsanız bu iletiminde oldukça başarılı olmuş. Kitap sıkılmadan okunabiliyor ve mesajlar akılda kalıcı olabiliyor. Çocuğun olduğu her ortamda rastlanabilecek ortalama problemlerle baş etme yöntemleri hem anne babanın işini kolaylaştırıyor hem de çocuğun hayatına olumlu ve kalıcı katkı da bulunuyor. Bu tarz kitapları, okuma alışkanlığına sahip orta-lise öğrencilerinin de okumasında yarar var. Bir taraftan kendi anne babalarının hatalarını fark edip onlara geri bildirimde bulunabilecekleri gibi kendileri de küçük kardeşlerine ve ileride anne-baba olduklarında çocuklarına nasıl davranması gerektiği ile ilgili sağlıklı bir yol haritası edinmiş olabilirler. Ne de olsa ağaç yaşken eğilir. aklikarisikbiranne.blogspot.com.tr/2012/01/cocuk-egitimi-el-kitab.html adresinde kitapla ilgili detaylı bir okur yorumu bulabilirsiniz.

Kitaptan: *** Ceza yerine başka alternatifler bulun. (Mola yöntemi olabilir). Sinirlendiği zaman siniri yatışana kadar odasına göndermek gibi.

*** Çocuğunuzu sevdiğinizi belli edin, onu okşayın, öpün, ona onu çok sevdiğinizi söyleyin.

www.facebook.com/www.kitapokumakistermisin/ twitter.com/kitap_okumak

Arka Kapaktan:

Çocuk Eğitimi El Kitabı, Haluk Yavuzer´in "Çocuk ve gençlik psikolojisi" konusundaki otuz yıllık mesleki birikiminin kısa bir özetidir. Kitabın temel amacı, çocuklarıyla sağlıklı bir iletişim kurabilmeleri için, anne-babalara yol göstermektir. Bu amaçla, kitapta, anne-babaların günlük hayatta karşılaştıkları eğitim ve iletişim sorunlarının çözümüne yönelik pratik önerilere yer verilmiş, yapılan pedagojik hatalar, olması gereken doğrularla birlikte ele alınmış, okumayı kolaylaştırmak için, her konu resimlerle desteklenmiştir. Çocuk Eğitimi El Kitabı, "kendini değiştirmek" konusunda "istekli" ve "kararlı" olan tüm anne-babalar ve öğretmenler için, vazgeçilmez bir rehber olacaktır.

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.