Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Görmek Ve Fark Etmek

Görmek Ve Fark Etmek

GÖRMEK ve FARK ETMEK - Alain de Botton / DENEME - Felsefe

Yaşayan felsefecilerden biri olan Alain de Botton bu kitabında birbirinden çok farklı konularda kaleme aldığı makalelerini toparlamış. Yazarla tanışmak için iyi bir başlangıç olmayabilir belki ama özellikle deneme tarzı çalışmalara sıcak bakan okurlara özellikle önerilebilir. Buradan, düşünürün özellikle ´Felsefenin Tesellisi´ isimli kitabını tavsiye etmek isteriz. Eğer o kitap ilginizi çekerse diğer kitaplarını ve ´Görmek ve Fark Etmek´ isimli bu çalışmasına zaman ayırmayı tercih edebilirsiniz.

javascript:ntrTemp(); linkinde kitap ve yazarı tanımanıza yardımcı olacak bir makale bulacaksınız. javascript:ntrTemp(); burada ise çok sayıda okur yorumuna göz atabilirsiniz.

Arka Kapaktan :

Modern toplumun yalnız, hüzünlü, mutsuz insanları, hayatlarını değiştirmek için yazarlardan, ressamlardan, tarihi kişiliklerden ve felsefecilerden yardım alabilirler. Flaubert iç sıkıntısına iyi gelebilir, Peter de Hooch sıradan hayatı sevdirebilir, Louis-Philippe mizahın gücünü öğretebilir, Aristo çalışmanın sefaletini anlatabilir.

Alain de Botton Görmek ve Fark Etmek´te okurları edebiyat, resim, felsefe ve tarihin ilginç labirentlerinde bilgilendirici ve keyifli bir yolculuğa çıkarıyor. Sıkıcı kentlerin büyüleyiciliğinden yalnız erkeklerin ruh hallerine, hayvanat bahçesinin güzelliğinden yazma sıkıntısına uzanan bu yolculukta okurlar en gizli duygu ve düşünceleriyle karşılaşarak kendilerini buluyorlar.

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.