Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Aşk Köpekliktir

Aşk Köpekliktir

AŞK KÖPEKLİKTİR - Ahmet Ümit / Öykü

Polisiye ve aşkın bir arada aktığı 9 farklı öyküden oluşuyor kitap. Yazarın akıcı üslubu her zaman ki gibi hikayeleri akıcı kılıyor. Aşk üzerine okumayı tercih edenlere öncelikle önerilebilir.Bu kitabın beğeneni olduğu gibi az sayıda olsa da beğenmediğini belirten okurlara rastlamak mümkün. 

javascript:ntrTemp(); veya javascript:ntrTemp();  linklerinden farklı yorumlara göz atmak isteyebilirsiniz.

www.facebook.com/www.kitapokumakistermisin/ www.youtube.com/watch

Kitaptan: *** ..Ama kader bizim niyetlerimizi ne kadar umursar ki?.. (Sayfa 18)

*** Yaşam o kadar zengin, o kadar güzel, o kadar fazla ilgi alanları ile dolu ki, bir insanın mutluluğunu bir başka insanın davranışlarıyla sınırlaması çok saçma geliyor...(Sayfa 80)

*** Önemli olan insan soyunun devamını sağlamak için sorumlulukla çalışmaktır. (Sayfa 85)

*** İnsanlık için yaptıklarım kendim için yaptıklarımdan ayrılmaz. (Sayfa 87)

*** İnsanların duygularına özen göster. (Sayfa 119)

*** Yemek yaparken kafan başka yerde olursa, omlet pişirsen bile lezzetli bir şey çıkmaz ortaya. İyi yemek, aklını da, yüreğini de işe katmanı ister. (Sayfa 122)

*** Bence şairler, ama gerçek şairler, filozoflardan daha büyüktür. (Sayfa 128)

*** Zaman insanla oynamayı seven,hem zalim hem de merhametli bir tanrıdır. (Sayfa 128)

*** Bazı insanlar karanlık bir kuyu gibidir, yanında yıllar geçirseniz bile tanıyamazsınız, bazı insanlar ise açık kitap gibidir, daha ilk gördüğünüz anda anlarsınız. Onlar kendilerini gizlemeye gerek duymazlar. (Sayfa 140)

*** ´Av olan her zaman erkektir´ dedim. ´Ancak kadınlar bizi avcı olduğumuza inandırmıştır. Kadınların en büyük başarısı budur. Avı avcı, avcıyı av gibi göstermek. (Sayfa 167)

*** İradesi güçlü olan insanlar, kendi korkularını yenebilirler, ön yargılarının üzerine gidebilirler. (Sayfa 174)

Arka Kapaktan:

Aşkın bütün halleri... Tutkunun aklımızı ele geçirmesi. Kötülüğün en güzel biçimi... Rezil olmaktan duyduğumuz haz... Kırılan umutlarımızın lezzetli kederi... Çiğnenen onurumuzun getirdiği kibir. Vicdan tutulması, bencilliğin son kertesi, yanılsamanın en derin anı... İmkansız olanın çekiciliği... Yani gönüllü kölelik... Yani insanoğlunun en masum hali... Yani bildiğiniz delilik... Yani en yalansız aşk öyküleri...

"Düşümü gerçekleştirdiğimden de emin değilim. Böyle bir düşüm var mıydı, yok muydu, ondan bile emin değilim. Kafam çok karışık. Daha da kötüsü, eskiden Stefan´ı düşündüğümde güzel, iyi, masumiyetle ilgili duygular uyanırdı içimde. Coşkuyla, heyecanla, umutla dolardım. Şimdi büyük bir öfke var. Bazen insanlıktan çıktığımı hissediyorum. Düşündüklerim beni korkutuyor. Gel gör ki düşünmeden de edemiyorum. Olmuyor, beceremiyorum. Bir de oturmuş aşkın saçma olduğunu anlatıyorum. Ben de en az aşk kadar saçmayım. Diyeceksiniz ki seni, aşk saçma biri haline getirdi. Doğru ama ben de direnemedim. Asıl tutarsızlık bende. İnsan aptalca, anlamsız bulduğu bir tutkunun peşinden gider mi? Bak gidiyorum işte. Hala onu arıyorum... Kafam karışık, canım yana yana gecenin bir yarısında bu bara geliyorum, ondan bir iz bulabilir miyim diye..."

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.