Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Beni Sessiz de Sevebilir Misin?

Beni Sessiz de Sevebilir Misin?

BENİ SESSİZ de SEVEBİLİR MİSİN? - Kemal Sayar / Deneme

Eserleri ile kendini kabul ettiren usta kalem uzun yılların deneyimini akıcı üslubu ile kağıda döküyor ve okurları ile paylaşıyor. Deneme türüne yabancı olmayan okurların bir solukta okuyabileceği, akıcı ve içsel yolculuğunuzda sizi bir başka boyuta taşıyabilecek kıvamda güzel bir kitap.

burcuozder.blogspot.com.tr/2014/08/beni-sessiz-de-sevebilir-misin-ruhunuzu.html ve javascript:ntrTemp(); adreslerinde eserle alakalı yorumlara göz atmanızı hatırlatırız.

www.facebook.com/Kitap-Okumak-%C4%B0ster-misin-327927040637181/ www.youtube.com/watch

Kitaptan: *** Bana olabileceğim kişi olabileceğim için de saygı duy. İçimde yaşamayı bekleyen bir hayat için de saygı duy bana, bunu gerçekleştirebileceğime dair inancını yüzünde okuyabileyim. Ben, olduğum kadar olabileceğim kişiyim de aynı zamanda, bu tarafımı görmezden gelirsen beni yaralarsın.

*** Sessiz oturabilir miyiz seninle aramızda yaprakların hışırtısından
Ve ceylanların hayata çıkışından başka bir ses olmadan.

*** Hayat hep umut etmektir, değil mi? Umuduma saygı duy, o umudu benimle paylaş.

*** Dikkatsizliğe muhatap olduğumuzda özgüvenimiz sarsılır. İçimizde saklı duran aşağılık duygusu harekete geçer ve kendimizi bir hiç gibi hissederiz. Bugün aile ilişkilerinde en büyük meselelerden biri, karı kocanın birbirine yeterince dikkat sunamaması. Ebeveynler çocuklarına, kadın ve erkek birbirine dikkatsiz. İnsanın her şeye ve herkese rağmen anlaşılabileceğini ümit ettiği yegane yer olan aile, dikkatsizlik girdabında boğuluyor. Bedenler orada ama ruhlar başka yerde. Aynı evin içinde ama farklı ekranlar karşısında gezinen hayaletler.

*** Çağıldayıp duran hayata uzaktan bakma.

*** Saygı muhatabımızın varlığına dikkat kesilmekle başlar.

*** İçinde kımıldayan o yarayla yüzleş, o yaranın seni büyütmesine izin ver. Öfke geçmişi iyileştirmiyor. Öfkeyi koyuver içinden, sen daha iyisine layıksın, temizle içini. Affet. Sana kötülüğü yapanı unutma ama onu affet.

*** Güzelliği arıyorsan önce sen güzel ol.

*** Cömertlik yumuşaklıkla birleşince adına iyilik denir.

*** Kadim zamanlardan beri ruhumuza üflenen bir öğreti: ´Kendini bil.´ Çünkü insan kendini ve haddini bilmekle göklere yükselir.

*** Günümüzün aşkları görünmek istiyor. Kıyıda köşede gizlenmek istemiyor, bilinmek, ilan edilmek, ses çıkarmak istiyor. Özlemek istemiyor aşık, hemen kavuşmak istiyor, sevdiğini her an kapsama alanında tutmak, hapsetmek, boğmak istiyor. Aşk, beklemeye tahammül etmiyor.

*** Ruhumuzun en derin yaraları, affetmekle iyileşir.

*** Gönülde olanı yere düşürme. Sessizce sev. Usulca. Kainatı telaşa vermeden. Melekleri ürkütmeden sev.

*** Hayatımızın en güzel anları, bütün ruhumuzla orada olduğumuz anlardır.

*** Sessizlik, bir başkasının kelimeleriyle düşünmektir.

*** Kıyıcılığın en büyüğü sevgili dostum, insanın kendine olanıdır.

Arka Kapaktan:

Merhaba,
Hiç tanışmadığımız halde seni çok iyi tanıyorum. Henüz farkında olmadığın bir yolculukta olduğunu biliyorum. Acılar ve yalnızlıklar olarak görüyorsun birçok şeyi. Bir çıkış hayal ediyorsun. Bir çözüm. Bir deva. Aslında, aradığın şeyin adını bile bilmiyorsun. Hatta "gerçekten" bir şeyler aradığının farkında bile değilsin. Eksikliğini hissettiğin şey ne olabilir?Umut mu, tebessüm mü ya da hayal kırıklıklarını yok ediverecek sihirli bir aşk mı? Yoksa, huzur mu? Seni sessizce seven, seni hiç unutmayan, sana çok yakın olan biri var. Yeni cevaplar için yeni sorulara ihtiyacın olduğunu anladığın an, hayal kırıklıkları ve kayıplar yerini coşku, nezaket ve farkındalığa bırakacak. Hadi, keşfet&hellihellip;

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.