Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Gölgenin Sırrı

Gölgenin Sırrı

GÖLGENİN SIRRI - Debbie Ford / Kişisel Gelişim

Amerika´da bireysel gelişim üzerine work shoplar düzenleyen yazarın, deneyimlerinden esinlenerek kaleme aldığı kitapları okura bir çok yeni bakış açıları kazandırabiliyor. Önce ve özellikle "Işığı Arayanların Karanlık Yönü" başta olmak üzere tüm kitaplarına zaman ayırmaya değecektir. Tabii "insanı tanıma" konusu ilginizi çekiyorsa. www.kitapyurdu.com/kitap/golgenin-sirri/48760.html linkini tıkladığınızda farklı okurların kitap hakkında kısa yorumlarını okumanızda yarar olabilir.

www.facebook.com/Kitap-Okumak-%C4%B0ster-misin-327927040637181/ www.youtube.com/user/KitapOkumak/videos

Kitaptan : ***Hayattaki en korkunç tepki ´Umursanmamaktır´.

***Yeteneğimizi bulma işlemi, hayatımızı yeniden değerlendirmemizi ve hikayelerimizin dışına çıkmamızı sağlar.

***Ben kendi acılarımı dindirip, rüyalarımın yaşamını yaratamazsam, çevremdekilere bu yönde nasıl yardımcı olabilirdim ki?

***Dürüstlüğümüzü her ihlal ettiğimizde, kendimizle diğer insanlar arasına bir duvar öreriz, aynı şekilde kendimizle, rüyalarımızın yaşamı arasına da.

***Eğer olayları gidişatına bırakırsan, Evren´in genel müdürlüğünden istifa edersen ve dramın başrolünü oynamayı bırakırsan, hayatının daha kolay olacağına ve ruhunun derinden gelen sesini duyacağına söz veriyorum.

Arka Kapaktan:

Aynada gördüğümüz kişi bizim en büyük düşmanımız da olabilir, en büyük dostumuz da. Bu neyle yaşamayı seçtiğimize bağlı. Işığımızın sevgisiyle mi, gölgelerimizin korkusuyla mı yaşamayı seçiyoruz? Işığımızı bilincimize çıkarmadıkça, bilinçaltımız bizim adımıza seçimlerini yapar. Ve farkında bile olmadan geçmişimizin gölgelerinde yaşamaya mahkum oluruz.

Gölgelerimizle barışmadığımız sürece, şikayet ederiz, acı çekeriz, suçlarız, suçluluk duyarız, kızarız, "zavallı ben" rolünü oynayarak sorumluluk üstlenmekten kaçarız -tüm bunların, doyumlu bir yaşam sürmek için bize en ufak bir yararı olmadığını bile bile.
Debbie Ford bu kitabında gölgelerimizle nasıl yüzleşeceğimizi bize sade bir dille anlatıyor.

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.