Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Sefiller

Sefiller

SEFİLLER - Victor Hugo / ROMAN - Klasik

Klasik denildiğinde ilk akla gelenlerden. Hiçbir zaman değerini ve anlamını kaybetmeyecek, ölümsüz denilen baş yapıtlardan. Kitaplıkta bulunmasına özen gösterilmesi gereken en önemli eserlerden biri. MEB´in 100 temel eser arasına aldığı, okumayı ve klasikleri sevdirecek gerçek bir klasik.

javascript:ntrTemp(); veya blog.milliyet.com.tr/sefilleri%E2%80%93okumak/Blog/ adreslerinde eserle ilgili oldukça geniş özet ve yorumları okuyabilirsiniz.

Kitap oldukça kalın. Bu kadar sayfa okumaya yeterli vaktinizin olmadığını düşünüyorsanız unutulmazfilmler.co/les-misrables-sefiller.html linkinden filmini izlemeyi tercih edebilirsiniz.

www.facebook.com/Kitap-Okumak-%C4%B0ster-misin-327927040637181/ www.youtube.com/user/KitapOkumak

Kitaptan: ***Tanrı, hiç bir çocuğu kötü olsun diye yaratmaz! Onu kötü yapan, kötü eğitimdir!..Kötü anne-baba, kötü çevre, kötü yönetim balçık gibidir, zavallı yavruları da çekip yutar.

***Kalabalıklar daima tehlikelidir. İçlerinde mutlaka ruhlarını ucuza satan alçaklar bulunur.

***"İyi olmak sadece doğal olmakken neden herkes rol yapıyor.

***Kurnazlığın, hilenin olduğu yerde küçüklük vardır.

Arka Kapak:

Fransız Romantik döneminin en önemli yazarlarından sayılan Viktor Hugo, romancı oyun yazarı ve şairdir.1862´de yayımlanan ´Sefiller´ olağanüstü bir ilgiyle karşılandı ve Hugo, Fransa´da büyük bir üne kavuştu. Yayımlandığı yıllarda kısa sürede dünyanın bütün önemli dillerine çevrilen roman, yazarın ününe de Fransa sınırlarının dışına taşıyarak onu bir dünya yazarı yaptı. Paris´in yer altı dünyasında geçen bir dedektif öyküsüne dayanan roman, aynı zamanda Paris halkının yaşamının da bir destanıydı... Gizem ve esrarengiz hava yaratmakta usta olan Hugo´nun ´Sefiller´ i dünyada en çok dile çevirilen ve hala en fazla okunan romanlar arasındadır. Fransız edebiyatında Hugo kadar yapıt vermiş hemen hemen başka bir yazar yoktur.1830´da ´ Romantizm´in en önemli temsilcisi´ sayılmış, şiirleri ve yazılarıyla Çağdaş Fransız edebiyatının temellerinden biri olmuştur. Bu kitap Victor Hugo´nun en önemli eseridir...

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.