Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Vadideki Zambak

Vadideki Zambak

VADİDEKİ ZAMBAK - Honore de Balzac - ROMAN - Klasik

Ümitsiz bir aşk hikayesini okurken insanın farklı ruh hallerini gözlemlemeye başlıyor okur. İlk sayfalarada roman biraz ağır ilerlese de bitirdğinizde hayatınıza bir çok yeni bilgiler katmış olacaksınız muhtemelen. Netice de o bir klasik. kalemimden-yazilar.blogspot.com.tr/2013/12/kitap-yorumu-vadideki-zambak-balzac.html bu klasikle ilgili biraz daha geniş bir yorum okunabilir.

www.facebook.com/Kitap-Okumak-%C4%B0ster-misin-327927040637181/ www.youtube.com/user/KitapOkumak

Kitaptan:***Susuz bir çeşme gibi olmayın, bir ruhunuz, bir biçiminiz olsun! (Sayfa 176)

***Sevilen kadın bütün kadınların en güzeli değil midir?

***Sonradan görme insanlar maymuna benzerler. Yükseldiklerini görürsünüz, yükseklere çıkmaktaki becerilerini takdir edersiniz ama, doruğa ulaştıkları zaman ancak utanç verecek yerleri görülür.

***Bütün kadınlara yardım et, ama bir tanesini sev.

Arka Kapaktan:

Fransız edebiyatında gerçekçi roman anlayışının öncüsü sayılan Honare de Balzac, Vadideki Zambak adlı romanında platonik ve umutsuz bir aşkı konu alır.

Romanın başkahramanı Felix, çocukluğundan gençliğinin en ateşli günlerine kadar hayalinde canlandırdığı erişilmez varlığın Henriette´de gerçekleşeceği anlamıştı. Çünkü o vadideki zambaktı.

"Vadideki Zambak", gerçekçi romanın öncüsü olan Honore de Balzac´ın en popüler romanıdır. Bazı eserleri dikkatle okunduğunda, yaşanılan zamana göre eşsiz bir toplum bilimini ince bir sadelikle anlatmaktadır. Romantizm´in en güçlü yazarlarından biri olan Fransız yazar, bu romanda bir gönül ilişkisinin insan hayatında kapanmaz yaralara neden olabileceğini, ayrılık ve kavuşmalarla güçlenen bir aşkın insanları değişik boyutlara sürüklediğini anlatmaktadır.
Aşkın zaman ve mekan tanımadığını, mutluluktan hüzne dönüştüğünü ve aşklın gerçek gücünü bu romanı okuduğunuzda daha iyi anlayacaksınız...

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.