Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Nefes Kitabı

Nefes Kitabı

NEFES KİTABI - Cem Şen / Sağlık

Nefes her şey. Bir şeyler yemeden, içmeden bir çok gün yaşamamız mümkün ancak nefes almadan bir kaç dakika şansımız var. Nefes. Ancak hangi nefes?. Hayatın içinde doğru nefes almayı unutuyoruz. Sonra da bir yerlerde doğru nefes almanın gerekliliği ile ilgili bir şeyler duyduğumuzda veya okuduğumuzda şaşırıp gülüp geçiyoruz çoğunlukla. Ne olur ciddiye alın ve nerden olursa olsun "Doğru Nefes" almayı öğrenin. Bu eserde doğru nefesle ilgili okura yardımcı olmaya çalışan güvenebileceğiniz ciddi bir kaynak. Yazarın web sitesine de ulaşabilirsiniz. Bu veya başka güvenilir bir kaynaktan doğru nefes almayı öğrenmeyi geciktirmeyin. İnanın çok kazançlı çıkacaksınız.

rehberkitaplar.blogspot.com.tr/2014/09/nefes-kitab-cem-sen.html burada veya blog.milliyet.com.tr/bedenle-ruh-arasinda-bir-yerde--dengede--nefesle-doyabilirsiniz--nefes-kitabi--cem-sen/Blog/ biraz daha detaylı yorum okumanızda büyük yarar olacaktır.

www.facebook.com/Kitap-Okumak-%C4%B0ster-misin-327927040637181/ www.youtube.com/user/KitapOkumak/videos

Cem Şen´in Biyografisi:

1968 yılında doğdu. 1981 yılında savaş sanatları eğitimi almaya başladı. 1987 yılında Zen Budizm´in Türkiye´deki temsilcisi olan İlhan Güngören ile tanıştı ve 1987-1990 yılları arasında Güngören´in asistanlığını yaptı. Bir yandan Güngören´i Zen çalışmalarında ve Tai Chi Ch´uan derslerinde destekleyen Cem Şen aynı zamanda Namık Ekin, Mustafa Aygün gibi eğitmenlerle savaş sanatları eğitimini sürdürdü.

1990 yılında ilk çeviri eseri yayınlandı. Aynı yıl çalışmalarını tümüyle Taocu çalışmalara yönlendirdi. Sırasıyla Mantak Chia, Master Wang, Master Wu, Eric Steven Yudelove gibi ustalardan eğitim alan Cem Şen aynı zamanda bu ustalardan farklı Taocu sistemleri öğretme yetkisi de aldı.

Halen ustalar ile çalışmalarını ve dünyanın farklı yerlerinde bulunan yaşayan büyük bilgelerle iletişimini ve arayışlarını sürdürmektedir. 1991 yılında Dharma Yayınları´nı ve ardından 2003 yılında bu yayınevinden ayrılarak Klan Yayınları´nı kurmuş olan Cem Şen´in içlerinde´´Enerjinin Dansı:T´ai Chi Ch´uan´´ ve "Dolmuşa Binme ve Dolmuştan İnme Sanatında Zen´´ adlı kitaplarının da bulunduğu 8 kitabı ve yaklaşık 40´a yakın çeviri eseri bulunmaktadır.

Arka Kapaktan :

Nefes, insanın özünü keşfetme yolculuğunda bir bilim, ortaya çıkardığı sonuçlar açısından bir teknik ve yarattıkları açısından ise bir sanattır. Varlığımızın bu mucizevi özelliği eğer doğru kullanılırsa sağlığı mükemmelleştiren, zihnin huzur bulmasını sağlayan ve ruhun daha yüksek boyutlara hareket etmesine fırsat veren bir güce dönüşebilir.

Günümüzdeki pek çok sağlık sorunu, bağışıklık sisteminin zayıflaması, şişmanlık, cinsel gücün azalması, hafıza zayıflığı ya da cilt sorunları gibi meselelerin ardında hatalı nefes alışkanlıkları bulunmaktadır. Nefes, eğer doğru kullanılırsa, bedenin kilo vermesini, bağışıklık sisteminin güçlenmesini, zihnin sakinleşmesini, olumsuz duyguların denetim altına alınmasını, cinsel gücün artmasını, bedenin iklim koşullarına kolayca uyum sağlamasını, halsizlik ve yorgunluğun giderilmesini ve zihnin farklı yeteneklerinin açığa çıkmasını sağlayabilir.

Nefes Kitabı, varlığımızın bu mucizevi yeteneğini kullanmak için gerekli olan teorik ve pratik bilgileri bir araya getirmekte, okuyucuyu adım adım basit nefes egzersizlerinden karmaşık tekniklere kadar ilerletmektedir. Bu bilgileri kullanarak siz de uykudaki gücünüzü harekete geçirebilirsiniz.

Cem Şen yaklaşık 30 yıldır doğu öğretileri ve uygulamaları konusunda eğitim almakta ve 20 yıldır T´ai Chi Ch´uan, ? Taocu Yoga, Chan, Meditasyon, Nefes Teknikleri gibi farklı konularda eğitim vermektedir. Zen/Chan, Taoizm, Budizm ve Şamanizm öğretilerinin önemli ustalarının öğrenciliğini yapan Cem Şen, halen dünyanın farklı bölgelerindeki ustalarla çalışmalarını sürdürmektedir.

Doğu öğretileri üzerine 30´dan fazla çeviri eseri, içlerinde ´Enerjinin Dansı: T´ai Chi Ch´uan´ ve ´Taocu Yoga Serisi´nin de bulunduğu 10 kitabı ve ´Thumos: Ölümsüzlük Destanları´ adlı bir romanı bulunmaktadır. Halen, ´Daimon: Bir Meleğin Düşüşü´ ve ´Burkhan´ adlı romanları üzerinde çalışan Cem Şen, yakın bir zamanda http://www.cemsen.com.tr internet sitesi üzerinden Cem Şen Yaşam Merkezi´nin kuruluşu için çalışmalarda bulunmaktadır.

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı favorilerine ekleyen bir üyemiz yok.