Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Benjamin Franklin

Benjamin Franklin

BENJAMİN FRANKLİN - Milton Meltzer / Biyografi

Amerika Birleşik Devletleri kurucularından Benjamin Franklin´in hayatı üzerine kaleme alınmış gayet akıcı biyografik eser. Bu tür başarılı insanların hayatlarını yakından tanımaya çalışmak kendi haytalarımıza da ışık tutabilecektir. Sırf daha fazla kitap okumak için matbaada çalışmaya başlayan ve ilk günden beri Dünya´ya yön verecek bir devletin kuruluşunda en ön saflarda rol alan bir insanın yaşam öyküsü mutlaka okura da bir şeyler verecektir. www.kitapyurdu.com/kitap/benjamin-franklin-yeni-amerikali/63752.html linkinde çok sayıda okur yorumu kitabı okuyup okumama kararını vermenize yardımcı olabilecektir.

Arka Kapaktan:

"Sohbet, kahkaha, kadeh, hatta bir türkü eşliğinde dostlarımla birlikte olmayı severim."
Ben Franklin, uzun ve zengin çeşitlik meslek yaşantısı boyunca hayatın sıradan zevklerden müthiş tad aldı. Ondaki bu insani özellik, Franklin´i kolay ulaşılabilir, uysal kişiliklerden biri haline getirmiştir.
Matbaacı çıraklığından dünyaca ünlü bilim adamlığına, yeni Amerikan ulusunun kuruculuğu rolüne uzanan yolda Amerika´nın ilk kendi kendini yetiştiren insanının renkli öyküsünü okuyacaksınız bu kitapta Açık, içten kişiliği, sorgulayıcı aklı, zekası ve enerjisi, Franklin´in yaptığı her işte başarıya ulaşmasına katkıda bulundu. Matbaacı olarak, yayıncı, iş adamı, yazar, kaşif, bilim adamı, politikacı, diplomat olarak büyük başarılar elde etti. Adı, fikirleri, liderliği, Bağımsızlık Bildirisinin yaratılmasında, Amerikan Devriminin başarıya ulaşmasında ve ABD Anayasasının yazılmasında büyük rol oynadı.
Ama Benjamin´in bir aziz gibi yaşadığı söylenemez. Çoğumuz gibi Franklin´in de önyargıları, zayıflıkları vardı. Günahları ve yanlış değerlendirmeleri vardı -bu kitap bunları görmezden gelmiyor. Franklin aramızdan ayrılalı üç yüzyıl oldu gerçi ama ünlü biyografi yazarı Milton Meltzer´in öyküsünde yansıyan insani yönü ve çağdaşlığı bugün bile bizi şaşırtmayı başarıyor.

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.