Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Yaşamanın Daha İyi Bir Yolu

Yaşamanın Daha İyi Bir Yolu

YAŞAMANIN DAHA İYİ BİR YOLU - Og Mandino / Bireysel Gelişim

Kişisel gelişim kitaplarına karşı nerden ve nasıl kaynaklandığı belii olmayan temelsiz bir ön yargı oluşturulmaya çalışılmakta. Og Mandino bu alanda ilklerden ve bu alanın klasikleri arasında yer almakta artık. Kitapları hem çok akıcı hem anlaşılır hem de okurda davranış değişkliğine neden olacak kadar etkili. Bu alanda okuyacak bir şeyler arıyorsanız yazarla ve kitapları ile tanışmakta geç kalmayın deriz.

javascript:ntrTemp(); linkinde kitapta bahsedilen daha iyi yaşam önerilerinin kısa bir özetini okuyabilirsiniz. satirlardanyasamlarimiza.blogspot.com.tr/2010/11/yasamann-daha-iyi-bir-yolu.html adresinde de oldukça faydalı bir özet okuyabilirsiniz bu güzel kitap hakkında.

Birkaç yıl içinde değer verdiği her şeyini, sevdiği karısını, güzel kızını, evini, oldukça iyi olan işini, onurunu, şerefini, gururunu ve kendine olan güvenini kaybeden bu adam, yaşadığı gereksiz hikayeye son vermek üzereydi. "Yaşamanın Daha İyi Bir Yolu" ve daha birçok psikoloji kitabının yazarı olan bu adam, Og Mandino, kitabın başında okuru eve konuk ediyor, ona oturma odasını gezdiriyor. Bu tanımadığı misafirle ölümün eşiğinden dönüp ünlü bir yazar olma serüveninin arkasındaki temel noktaları, yaşama bakış açısını, deneyimlerini, 17 kuralı konuşuyor ve duygusal labirentlerde kendisini ve amacını kaybetmemesi, gücü ve mutluluğu dışarıda değil kendi içinde araması konusunda yardım sunuyor. (Tanıtım Bülteninden)

Kitaptan:

***Başkalarını aldatsak da, kendimizden gerçekleri asla saklayamayız.

***Hiçbir şey size kibir ve kendini beğenmişlik kadar zarar vermez.

***Zamanınız, nefret, kıskançlık, gıpta gibi konularla savaşarak harcanmayacak kadar değerlidir.

***Günlerinizi ve gecelerinizi bir daha asla sıradan ve önemsiz işlerin peşinde koşturarak geçirmeyin, bu yüzden uğrunda gerçekten uğraşmanız gereken şeyler için vakit bulamayabilirsiniz.

twitter.com/kitap_okumak www.youtube.com/user/KitapOkumak/videos www.facebook.com/Kitap-Okumak-%C4%B0ster-misin-327927040637181/

Arka Kapaktan:

"Yıllar geçtikçe hepimiz aynı davul vuruşlarıyla adımlarımızı atıyor, aynı hızla ileri veya geri koşuyor, neredeyse emirlere göre gülüyor ve seri üretim halinde fırından çıkan peynirli krakerlere benziyoruz. Robot çağına girmişiz de, hepsi tek tornadan çıkan birer robot olmuşuz sanki; bu toptan benzeyişin başımıza neler getirdiğinin farkında mıyız? Her gün kaç kişinin yaşamına son verdiğini, her yirmi dört saatte bir akıl hastanelerine kaç kişinin girdiğini biliyor musunuz?Dahası kendimizi histerik ve yıkıcı etkileri olan çeşitli maddelerin kollarına atıyoruz. Eroin, kokain, hap bağımlıların sayısı hızla artarken kişi başına tüketilen alkollü içki miktarı da tarihte hiç olmadığı kadar fazla bir yükseliş gösteriyor. Yaşamanın daha iyi bir yolu olmalı!

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.