Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Hitler Kitabı

Hitler Kitabı

HİTLER KİTABI - Henrik Eberie - Mathiass Uhl / BİYOGRAFİ

Hitler hakkında yazılmış, belgeli ve kaynakçalı bilimsel bir kitap. Bu alanda araştırma yapmak isteyenlere veya tarih alanına özel ilgi duyanlara önerilebilir.

cemedib.blogcu.com/hitler-kitabi/5610474 linkinde kitap hakkında, bir okurun çok güzel değerlendirmesini okumanızı öneririz.

Kitaptan:

***Artık benimle dalga geçilmesine izin vermiyorum! Bu olay gizli ve aleni tüm düşmanlarıma bir uyarı olsun! Ben eski türden şansölye değilim, ben Hitlerim,partinin ve devletin tek efendisi var, o da benim.

***Hitler,iktidara geçmesiyle birlikte,Almanya´nın en zengin adamlarından biri oldu.Milyonlarca mark düzeyinde gelirleri vardı ve cumhurbaşkanlığı maaşına elbette ihtiyacı yoktu.
Bu servet bile Hitler´e yetmiyordu.

İktidara geçtiği sırada geçerli olan kurallara aykırı olarak ,hiçbir engelle karşılaşmadan kişisel amaçları doğrultusunda para harcaya bilmek için Devlet Fonları´nı ve Temsil Fonları´nı Sayıştay´ın denetiminden çıkardı.

Bu sırada şu açıklamayı yaptı:
"Bu ihtiyar kötürümlerin bana ne kadar para harcayabileceğimi söylemesine izin verecek değilim"

Arka Kapaktan:

Hitler´in iki özel yaverinin sorgulanmasıyla Stalin için hazırlanan gizli dosya

Sadece Josef V. Stalin için hazırlanmış 462a no´lu gizli dosya!

İkinci Dünya Savaşı´ndan neredeyse altmış yıl sonra günışığına çıkarılan, Sovyet arşivlerinin en önemli belgelerinden biri: Hitler Kitabı.
Stalin´in talimatıyla hazırlanan bu dosya, Hitler´in hemen yanıbaşında SS subayı olarak uzun süre görev yapan Otto Günsche ve Heinz Linge´nin anıları...
Sovyetler´e esir düştükten sonra NKVD tarafından yıllarca sorgulanan Günsche ve Linge, Hitler´in politikaları ve savaş yönetimi hakkında bilinmeyen birçok detayın yanısıra, diktatörün yakın çevresini tüm sahiciliğiyle anlatıyorlar.
Hitler Kitabı, Üçüncü Reich hakkında en etkileyici tarihi kaynaklardan biri.

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.