Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Kazaklar

Kazaklar

KAZAKLAR - Tolstoy / Roman

Tolstoy´un ilk eserlerinden biri olan bu romanda insanın iç dünyasıyla ilgili gözlemlerini, insanın kendi kendiyle, toplum ve doğayla olan çatışmalarını bir arada okuyacaksınız.

sekervedat.blogspot.com.tr/2011/12/kazaklar-tolstoy.html veya.javascript:ntrTemp(); adresinde bu kıymetli eserle ilgili yorumlar okuyabilirsiniz.

Arka Kapaktan:

Tolstoy´un yarı otobiyografik kitaplarından biri olan Kazaklar, bir aşk hikayesi olduğu kadar, yazarın hayatı boyunca medeniyetle yaşayacağı gelgitli ilişkinin de öyküsü.

Tolstoy´un 1852´de başladığı ama on yıl boyunca tamamlanamayan Kazaklar, genç ve zengin Olenin´in Moskova hayatından bıkarak Rus ordusuna yazılması ve Kafkaslar´da ücra bir köye gönderilmesiyle başlar. Burada Kazakların ve Çeçenlerin kaba kuvvetine hayran kalır, bir Kazakla sözlü olan Maryana adında bir kadına aşık olur. Tolstoy´un Kafkaslar´da yirmi bir yaşında genç bir asker olarak deneyimlerini hikayeleştirdiği, Puşkin ve Rousseau gibi ustalarına bir selam niteliğinde olan bu roman, büyüleyici doğa tasvirlerini yazarın sade ama ihtişamlı diliyle birleştiriyor.

"Kazaklar´da Tolstoy, şok etkisi yaratan zekasını sergiliyor. Tolstoy´u okuduktan sonra Rus yazarlarının derin psikolojik yaklaşımından ders almamız, yazarlık yeteneklerimizi bu yönde geliştirmemiz gerektiğini hissediyorum."

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.