Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Kendine İyi Bak

Kendine İyi Bak

KENDİNE İYİ BAK - Kemal Sayar / Deneme - Psikoloji

Halen Psikiyatr Doktor olan yazar yine yılların deneyimlerini naif kalemi ile kağıda dökmüş. Psikoloji alanı ilginizi çekiyorsa özellikle okumanızı öneririz. Psikiyatri alanında öğrenim görmekte olanların hali ile okuması gereken eserler olduğunu düşünüyoruz yazarın tüm kitaplarının. Okuduğunuza pişman olmayacaksınız yeter ki deneme tarzına biraz aşinalığınız olsun.

javascript:ntrTemp(); adresinde kitaptan bir kaç alıntı okuyarak içeriği hakkında fikir edinebilirsiniz. Buradan javascript:ntrTemp(); psikiyatr doktor olan yazarın kişisel sayfasına ulaşıp, kendisini ve kitaplarını daha yakından tanıyabilirsiniz.

www.facebook.com/Kitap-Okumak-%C4%B0ster-misin-327927040637181/ www.youtube.com/user/KitapOkumak/videos

Arka Kapaktan:

"Şöyle bir bakın etrafınıza: İnsan ilişkilerinde bir kirlenme, ruh dünyamıza sinmiş bir çirkinleşme yok mu? Hayatın pek çok alanında, güzelliğin izini sürmek dururken, çirkinliğe mağlup olmuyor muyuz? Dikkatlerimizi güzel olanı seçip ayıklamak yerine çirkin olanı teşhire yöneltmiyor muyuz? Çirkinliği konuşmaya ve yaşamaya ayırdığımız saatler arasında, güzellikle dolu anların bir hükmü, sahiciliği ve heyecanı kaldı mı?"

"İnanmak güzelliği görmeyi, güzellikle hemhal olmayı mümkün kılmıyorsa, ortada önemli bir sorun var demektir. İnandığını söyleyen insanlar hala ‘Tanrı´nın sözlerini işitme kıtlığı´ çekiyorlarsa, bu sorunu iyi teşhis etmek gerekir."

"Aslolan güzelliktir ve kainatı temaşa eden kişi şerrin hayra, çirkinliğin de güzelliğe inkılab edebileceğini farkeder. Ki, insana verilen görev, bozulmuş olanı onarmak, yıkılmış olanı yerine koymaktır."

Ve işte bunun için, insanın ‘kendine iyi bak´ması gerekiyor..."

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.