Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Türk Kimliği ve Türk Dünyası

Türk Kimliği ve Türk Dünyası

TÜRK KİMLİĞİ ve TÜRK DÜNYASI - Nevzat Kösoğlu / SOSYOLOJİ

Kültür, millet ve özellikle adı üzerinde olduğu gibi Türk Kültürü hakkında kaleme alınmış yarı ders kitabı özelliğinde ciddi kaynak eser. Bu konuya yoğun ilgisi olan veya sosyoloji bölümünde okuyan üniversite öğrencilerine önerilebilir. javascript:ntrTemp(); adresinde yazar ve kitap hakkında detaylı bir değerlendirmeye göz atmakta yarar olabilir.

www.kitapyurdu.com/kitap/turk-kimligi-ve-turk-dunyasi/14368.html linkinde farklı okurların kısa değerlendirmeleri bulunmakta.

Arka Kapaktan:

Türkiye bugün, tarihi kıblesine dönük bir iman hamlesi içinde görünmektedir. Bu açıdan bakıldığında, büyük zamanlar yaşamakta olduğumuz söylenebilir. Türk kültür coğrafyasının bütün alanları, tarihinin hiç bir döneminde olmadığı kadar birbirine açılmıştır; çok büyük ve güzel kültürel açılışların imkanları doğmuştur. Yukarıda söylediklerimizi hatırlarsak, bu imkanları değerlendirebilmek için, bu iman hareketini alevlendirip genişletmek, böylece, toplumun kendine güvenini sağlayarak, kültürel yaratıcılığı beslemek gerekecektir. Eğer bu iman hamlesi, kıblesini kaybetmeden, zengin ve sağlıklı bir fikir muhtevasına ve çağdaş ve sağlıklı ölçülere sahip olamazsa geleneği, geleceğin malzemesi ve üslup örneği gibi görmeyip, mukaddeslerimiz arasına alırsa, kaybolmuş zamanları yaşamış olacağız. Ümidimiz ve duamız, Türk kültürünün yeni bir açılış dönemine girmesi.

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.

Bu kitabı favorilerine ekleyen bir üyemiz yok.