Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Faust

Faust
  • Kategori: Roman
  • Yazar: Goethe
  • Yayınevi: Sis
  • Dil: Türkçe
  • Sayfa: 333 Sayfa

FAUST - Goethe / ROMAN

İnsanın yolunun üzerine oturup, onu yoldan çıkaramaya çalışan "Şeytan" ile gerçeği arayan Faust´un iddialaşmasının öyküsü. Okunması çok kolay olmasa da üzerine düşüp okunması gereken klasiklerden biri. https://www.youtube.com/watch?v=6jS43zLdyf4 adresinde bu güzel esweri radyo tiyatrosu şeklinde dinlemeyi tercih edebilirsniz. İster kitap, ister film isterse radyo tiyatrosu , herhangi bir yol ile bu büyük eserle tanışmakla kazançlı çıkacağınıza inanabilirsiniz.

www.sosyaldusunce.com/faust-goethe/ veya blog.milliyet.com.tr/goethe---faust/Blog/ sayfalarında Faust´la ilgili iki farklı okur yorumu bulacaksınız.

twitter.com/kitap_okumak www.youtube.com/watch

https://www.facebook.com/Kitap-Okumak-%C4%B0ster-misin-327927040637181/

Arka Kapaktan :

Faust, yaşadığı çağın bütün bilimlerini öğrenmeye çalışan, bilgi haritası içinde kıvranan karamsar bir kişidir. Nefsiyle onca uğraşmasına rağmen mutluluğu bulamamış olmanın ıstırabıyla kavrulmaktadır.
Şeytanı temsil eden Mephisto, bu durumdaki Faust´u kolayca baştan çıkarabileceğini, sapıklığa sürükleyebileceğini düşünür. Tanrı ise insanın yaradılış itibarı ile iyi olduğunu ve kendi ruhunun iyiliği sayesinde doğru yolu bulabileceğini bildiği için Mephisto´yu Faust üzerinde istediğini yapmakta serbest bırakır.

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.

Bu kitabı favorilerine ekleyen bir üyemiz yok.