Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Beni Ararken

Beni Ararken

BENİ ARARKEN - Seda Diker / Roman - Parapsikoliji

Psikoloji, paralel hayatlar, kuantum fiziği hakkında az çok ilginiz varsa ve bu konuda dağarcığınıza güvenilir bilgiler ve deneyimler aktarmak isterseniz tavsiye edeceğimiz bir eser. Bu alanlar hiç ilginizi çekmiyor veya bu konuda ilk kez bir roman okuyorsanız sizi şaşırtabilir, belki yorabilir.  Bilim insanlarının kaleme aldığı eserler her zaman her okuyucuya ulaşamayabiliyor. Biz okuduk (zaten okumadığımız eseri değerlendirmiyoruz), beğendik ve kütüphanemizde ki yerine koyduk. Sizlere de öneriyoruz. Kitapla ilgili en önemli eleştirimiz cinsel konuların biraz fazla abartılı aktarılmış olması. Her nedense psikoloji bilimi ile uğraşan yazarların eserlerinde bu konu biraz abartılı bir şekilde yer alır genelde.

cellabencuya.blogspot.com.tr/2010/06/beni-ararken.html veya blog.milliyet.com.tr/kitap-beni-ararken---paralel-yasamlarin-oykusu/Blog/ linklerinde okur yorumlarına göz atabilirsiniz.

javascript:ntrTemp(); bu adreste ise yazarla yapılmış bir söyleşiyi okuyabilirsiniz. javascript:ntrTemp(); linkinden kitaptan kısa bir alıntıyı dinleyebilirsiniz.

www.facebook.com/Kitap-Okumak-%C4%B0ster-misin-327927040637181/ www.youtube.com/watch

Kitaptan: *** Affetmek başlı başına zor bir olaydır, ama en zoru insanın kendisini affetmesidir.
İnsanları, hataları ne olursa olsun affetmeliyiz. Bunu, onları sevindirmek için değil,kendi enerji alanımızı temiz tutmak için yapmalıyız.

Ruhsal temizlik, aslında insanın enerji alanının negatif duygu ve düşüncelerden arındırılmasıdır.
Başkalarını yargılamamak,onları affetmek, bir anlamda kendimize hizmet etmektir.
Hatalı insanı affetmek, kendi yüreğimizi hafifletecek, temizleyecektir.

*** Ancak kendi kendini mutlu edebilirse, bir ilişkiyi sağlıklı olarak devam etirebilirdi. Kendini mutlu edebilmek için, yaratıcılık alanını geliştirmeliydi.
Kendi işine odaklanmalı, dostlarını ihmal etmemeli ve günün sonunda kapısını
kapattığında mutlu olduğunu hisedebilmeliydi. İşte bu durumda mutlu olabilmek için beklentilerini karşısındaki erkeğin omuzlarına yüklemekten vazgeçmiş olacaktı.
Zaten hiç bir erkek onu eğlendirmek ya da mutlu etmek zorunda değildi.
Bunu bizzat kendisi yapmalıydı.Yani içindeki boşluğu bir erkeğin varlığı ile yamamaya kalkmak doğru değildi. Kendi kendine yetip mutlu olabildiğinde,kendisini doyurmak için değil, sevgiyi karşılıklı akıtıp büyütebilmek için bir ilişki kuracaktı.

*** Hayatında fırtınalar dahi kopsa, insan kendini bırakmamalıymış.
Ailesini ihmal etmemeliymiş.
Onlarla geçirdiği zamanın kıymetini bilip,her anın tadını çıkarmalıymış.

*** Gerçek sevgi insanları oldukları gibi kabul ederek kendilerini dürüstçe ifade edebilmelerine izin vermek, onları tamamen özgür bırakabilmek demektir.
Zaten kendisine ait olmayan birini zorla elinde tutmaya çalışmak boşa enerji harcamak ve acı çekmekten başka bir işe yaramayacaktır.

*** İnsanların hafızaları öylesine kapanmış ki,sadece cinsellik ile erişilen doyumu yeterli sanmışlar.
Cennetin anahtarı, salt cinsellikte değil, bedensel, duygusal, zihinsel ve ruhsal olmak üzere dört koldan doyabilmekteymiş.
Yani cennet kapısı bugün kilitli.
Açmak isteyen Adem için anahtar Havva´nın elinde, Havva için ise anahtar Adem´de.
Bu muhteşem bilmeceyi çözebilenler,ilişkilerini sevgiye programlıyarak cenneti yeryüzüne indirebilirler.

Arka Kapaktan;

Bir gün uyandığınızda, kendinizi bambaşka bir hayatı yaşarken bulsanız ne yapardınız? Değer verdiğiniz her şeyden ve herkesten uzak, başka seçimlerinizin sonucu bir hayatta. Üstelik bu hayatın da size ait olduğunu bilerek...

Duygusal ilişkiler ve hipnoz tedavi konusunda uzman olan ve bugüne kadar çok sayıda kadına danışmanlık hizmeti veren Seda Diker´den, hayatınızı değiştirecek, çarpıcı bir roman...

Kendimize ve sahip olduklarıma gerçekten doğru bakabiliyor muyuz? Hayatlarımıza yön veren ve hiç farkında olmadığımız karar anları neler? O anlara nasıl müdahale edebiliriz? Paralel evrenler arasında binlerce hayat seçeneğinden birini yaşıyorsak, hayatımızı değiştirebiliriz demektir.

Ama nasıl?..

Beni Ararken´i bitirdiğinizde, hayat sizin için başka bir şeye dönüşecek...

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.