Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

İnsan Yaratmak

İnsan Yaratmak

İNSAN YARATMAK - Virgina Satir / Psikoloji

İnsan ve içinde yetiştiği aile yapısı hakkında derin farkındalıklar gerçekleştirebilecek dolu bir eser. İnsan psikolojisi ve kendini tanımak olgusu peşindeyseniz elinize almanız gereken kaynak eserlerden biri. Yazarın ve özellikle bu kitabının aile danışmanlığı konusuna odaklanmış psikologlar tarafından ciddiye alındığını veya danışanlarına okumaları için önerebildiklerini hatırlatalım.

javascript:ntrTemp(); ve javascript:ntrTemp(); adreslerinde eserle ilgili farklı değerlendirmelere göz atmak isteyebilirsiniz.

Arka Kapaktan:

Her birimiz bir fark yaratabiliriz; her birimize ihtiyaç var. Fark yaratmaya özgüvenimizi arttırmakla başlarız. Bu kitabın her birimizi doğru bir insan olmak yönünde hareket etmeye teşvik edeceğinden ve güç vereceğinden fazlasıyla umutluyum. Olumlu deneyimlerimiz ve çevremizde tanık olduğumuz olumlu davranışları modellememiz birbirimizi anlamak, kendimize ve birbirimize bakmak, çocuklarımıza kendi bütünlüklerini ve güçlerini inşa edebilecekleri sağlam temeller vermek konusunda yaratıcı yollar bulmamıza yardımcı olacaktır."

Virginia Satir (26 Haziran 1916 - 10 Eylül 1988)

Virginia Satir, aile terapisinin gelişmesinde katkı sağlayan anahtar figürlerden biridir. 1936 yılında üniversite eğitimini tamamlamasının ardından bir çok eyalette öğretmenlik ve müdürlük yapmıştır. 1951‘ de ailelerle terapi çalışmalarına başlamış ve 1955 yılında ABD İllinois eyaleti Psikiyatri Enstitüsü´nde terapi programı kurmuş, 1959-1966 yılları arasında California Eyaleti Mental Araştırmalar Enstitüsü´nde yöneticilik yapmıştır. 1964 yılında ilk kitabı "Birlikte Aile Terapisi" yayınlamıştır. Yayınladığı her kitabı ile ünü daha da yayılmış ve kendi metotlarını tanıttığı seminerleri için dünyayı gezmeye başlamıştır. Şefkat ve kabullenmenin, insanların korkuları ile yüzleşme ve diğer insanlara kalplerini açabilmelerinde kilit olduğuna inanan Virginia Satir, insanlarla terapide ve eğitimlerde çalışıp kendini "insan potansiyelini arttırma"ya adamıştır. Zamanının en başarılı aile terapistlerinden biri olan Virginia SATIR NLP biliminin oluşmasına da büyük katkı sağlamıştır. Çalışmaları Richard Bandler ve John Grinder tarafından modellenerek birçok NLP tekniğinin yapısına entegre edilmiştir 1988 yılında pankreas kanseri nedeniyle hayatını kaybetmiştir.

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.