Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

İslam Devlet Felsefesi

İslam Devlet Felsefesi

İSLAM DEVLET FELSEFESİ - Mehmed Niyazi / Sosyoloji

"Şeriat Devleti" kurma hayali ile evini, yurdunu terk etmeyi göze alanların yola çıkmadan okumasında büyük kazançları olacak bir eser. Ayet, hadis ve kaynakçalı olayların ışığı altında aslında Kur´an´ın ve Peygamber´in ´´din devleti´´ önermesinde bulunmadığını sade bir dille anlatıyor kitap. Her zaman kaynakçası olan eserlere daha olumlu baktığımızdan bu alanda güvenilir kaynak arayan okurlara önerilebilir. Bir de din devleti hayali ile yanıp tutuşanlara tabii ki.

http://www.kitapyurdu.com/kitap/islam-devlet-felsefesi/14361.html veya javascript:ntrTemp(); adreslerinde bulunan çok sayıda okur yorumu bu kitap ve konu ile ilgilenenlere ışık tutabilecektir. javascript:ntrTemp(); bu adreste ise yazarla yapılan söyleşiyi okuyup kendisi ve çalışmaları hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Arka Kapaktan:

Bugün Türkiye´nin gündeminde yer alan başlıca meselelerden birini, İslam Devleti veya İslam´ın devlet anlayışı üzerindeki tartışmalar meydana getirmektedir. Din ile ilgisi itibariyle hassas bir konu olduğu için, bu meseleye sıhhatli bir metodla yaklaşmak ve İslam tarihini bu açıdan yeniden bir yoruma tabi tutmak gereklidir. Mehmet Niyazi´nin bu eseri, İslam´ın temel prensipleriyle İslam tarihinde geçmiş uygulamaları hukuk mantığıyla ele alarak, İslam´da "devlet"in ne olduğunu ortaya koymaya çalışmaktadır. Çağdaş Türk aydınlarının bu meseleye hukuk ve ilim açısından eğilmeleri gereğine inandığımız için, Mehmet Niyazi´nin bu eserini, meselenin münakaşa edilmesine ve aydınlarımızın konuya ciddiyetle eğilmelerine bir katkıda bulunmak maksadıyle yayımlamaktan mutluyuz.

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.

Bu kitabı favorilerine ekleyen bir üyemiz yok.