Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Dünden Bugünden

Dünden Bugünden

DÜNDEN BUGÜNDEN - Erol Güngör - SOSYOLOJİ

Sosyal konulara milliyetçi bir açı ile yaklaşam kitabı bu alanda araştırma yapan veya kaynak arayanlara önerilebilri. ortalaam bir okur için sıkıcı gelebilir.

http://ahmethaldunterzioglu.com/hikaye-siir-makale/60-erol-gungore-gore-mllet-mll-kultur-ve-mllyetclk-5-bolum.html yazar Ahmet Hakdun Terzioğlu´nun sitesine kitap ve yazarla ilgili oldukça uzun ve detaylı bir değerlendirme okuyarak içerik hakkında bilgi edinebilirsniz.

· http://www.youtube.com/user/KitapOkumak https://twitter.com/kitap_okumak

https://www.facebook.com/pages/Kitap-Okumak-‰C4‰B0ster-misin/327927040637181

Arka Kapaktan :

Pek çok kimse eski medeniyetimizi bıraktığımızı, ancak yenisini de benimseyemediğimizi söyler ve asıl problemin Batılılaşmamış olmamızda yattığını iddia eder. Kısacası aydınlarımızın batıcı olanları kadar muhafazakar görünenlerinde de ortak kabul: eski medeniyetimizin yetersizliği, yenisinin ise bir türlü alınamayışıdır. Halbuki bizim burada anlatmaya çalıştığımız düşüncede, bizzat bu Batı Medeniyeti denen şeyin bir sorguya çekilmesi ve eski medeniyetimizle ilgili harc-ı alem görüşleri bir tarafa bırakıp onu yeniden değerlendirme gereği üzerinde durulmaktadır." "Şimdiye kadar hep önce iman sonra şüphe yolunu tuttuk; şimdi de şüphe ile başlayarak imanı arayalım."

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.

Bu kitabı favorilerine ekleyen bir üyemiz yok.