Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Dünden Bugünden

Dünden Bugünden

DÜNDEN BUGÜNDEN - Erol Güngör - Sosyoloji

Sosyal konulara, klasik milliyetçi yaklaşımın dışına çıkarak oldukça farklı bir açıdan yaklaşan kitap bu alanda araştırma yapan veya kaynak arayanlara önerilebilir. Ortalama bir okur için sıkıcı gelebilir.

javascript:ntrTemp();, javascript:ntrTemp();, javascript:ntrTemp(); adreslerini ziyaret ederek kitap ve yazarla ilgili çok sayıdar değerlendirmeler okuyarak içerik hakkında bilgi edinebilirsiniz.

· http://www.youtube.com/user/KitapOkumak https://twitter.com/kitap_okumak

https://www.facebook.com/pages/Kitap-Okumak-‰C4‰B0ster-misin/327927040637181

Arka Kapaktan:

Pek çok kimse eski medeniyetimizi bıraktığımızı, ancak yenisini de benimseyemediğimizi söyler ve asıl problemin Batılılaşmamış olmamızda yattığını iddia eder. Kısacası aydınlarımızın batıcı olanları kadar muhafazakar görünenlerinde de ortak kabul: eski medeniyetimizin yetersizliği, yenisinin ise bir türlü alınamayışıdır. Halbuki bizim burada anlatmaya çalıştığımız düşüncede, bizzat bu Batı Medeniyeti denen şeyin bir sorguya çekilmesi ve eski medeniyetimizle ilgili harc-ı alem görüşleri bir tarafa bırakıp onu yeniden değerlendirme gereği üzerinde durulmaktadır." "Şimdiye kadar hep önce iman sonra şüphe yolunu tuttuk; şimdi de şüphe ile başlayarak imanı arayalım."

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.

Bu kitabı favorilerine ekleyen bir üyemiz yok.