Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Rusya´nın Çınlayan Sedirleri

Rusya´nın Çınlayan Sedirleri

RUSYA´NIN ÇINLAYAN SEDİRLERİ - Vladimir Megre / Roman

Vladimir Megre´nin, bizi köklerimize döndüren her kitabı, doğayla nasıl uyum sağlayabiliriz, neden dünyada yaşıyoruz, kimiz, nereden geldik, dünyadaki başlıca amacımızı neden unuttuk gibi sorular üzerine kafa yoruyor.

http://www.ringingcedarsofrussia.org/Main/Turkce/Vladimir-Megre-Kitabin-Oykusu.php linkinde kitap ve serisi ile ilgili çok detaylı özet ve tanıtım bültenini okumanızda yarar olabilir.

http://www.kitapyurdu.com/kitap/rusyanin-cinlayan-sedirleri-2/119094.html okur yorumları bulacaksınız.

Arka Kapaktan:

Sedir ağacının insanın fiziki ve ruh sağlığına yararları antik çağlardan beri biliniyor. Bugün de mobilyanın yanı sıra ilaç ve kozmetik sanayinde kullanılan sedir ağacının Rusya’nın kuzeyinde, Sibirya bölgesinde bulunan bir türüne “çınlayan sedir” adı veriliyor. Uzun ve sağlıklı yaşamalarıyla dikkat çeken yöre insanlarının kutsal kabul ettikleri ve “ağaçların çarı” diye niteledikleri bu sedir ağaçlarının gövde kalınlığı birkaç metreye, boyu ise kırk metreye kadar ulaşıyor ve 500 yıl kadar yaşıyor. Yüzlerce yıl boyunca kozmik enerjiyi emdiklerine, biriktirdiklerine inanılan bu Sibirya sedirleri, ömürlerinin sonlarına doğru bu enerjiyi geri vermek, başka canlıların kullanımına sunmak isterlermiş ve çınlama sesine benzer bir ses çıkarmaya başlarlarmış. Bu nedenle “çınlayan sedir” denilen bu ağaçlardan adını alan kitap dizisinin kahramanı genç bir kadın: Anastasya. Bu sedir ağaçlarının bulunduğu ormanlık bir yerde yaşayan Anastasya spiritüel iç görüleri, evrene, insana, hayata dair benzersiz görüşleriyle on yıl kadar önce dizinin kitaplarını kaleme alan yazar Vladimir Megre’yi etkilemiş, ardından da Rusya’da ve yayımlandığı onlarca ülkede birçok insanın hayatının değişip, dönüşmesini sağlamış bulunuyor. Anastasya’nın önerdiği eğitim sistemini deneyen kurumların son derece başarılı olduğunu, ekolojik köylerin kurulmakta olduğunu da belirtirsek olayın sadece lafta, yazıda kalmadığını da ifade etmiş oluruz. 
İşte bu benzersiz ve etkili kitap dizisi artık orijinal dili Rusçadan, Koray Karasulu tarafından çevrilmiş olarak, Türkçede de yayımlanmaya başlıyor. Şu anda dokuz kitaptan oluşan dizinin kitapları üç ayda bir yayımlanacak. 

Anastasya, adını taşıyan ilk kitapta Rus işadamı Vladimir Megre’nin 1995 yılında Sibirya ormanlarına yaptığı ticari gezinin hikâyesi anlatılıyor. Anastasya’nın öngördüğü gibi kitap kısa sürede uluslararası çoksatar olarak sayısız okurun hayatını değiştirmiş ve değiştirmeye devam ediyor. 

İkinci Kitap / Rusya’nın Çınlayan Sedirleri’nde ilk kitapta ortaya konan evrensel kavramlarla yaklaşımlar daha etraflı bir şekilde ele alınıp işleniyor. Okuru uzay, zaman, ruh gibi geniş alanlarda maceralı bir yolculuğa çıkaran ikinci kitap, Sibirya’nın tayga ormanlarındaki cennet gibi köşelerden Rusya’nın büyük kentlerindeki kaba gerçeklerine, atalarımızın gizemli geçmişinden insanlığın parlak geleceğine doğru götürürken yeni bir yaşam anlayışını da ortaya koyuyor.
 

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.

Bu kitabı favorilerine ekleyen bir üyemiz yok.