Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Yükseklik Korkusu

Yükseklik Korkusu

YÜKSEKLİK KORKUSU - Paul Auster / Roman

Çok sürükleyici olduğunu baştan söyleyelim. İkinci yarıdan itibaren biraz ağırlaşır gibi olsa da, merak duygusunu sürekli harekete geçirdiğinden bırakmak istemeyeceksiniz. Dokuz yaşında ki kahramanın çocukluktan ergenliğe ve ordan da yetişkinliğe geçerken yaşadıklarına ve öte yandan Amerikan kültürü ve dönem olaylarına şahit olacaksınız. javascript:ntrTemp(); ve javascript:ntrTemp(); linklerini ziyaret ederseniz bir çok okur yorumu bulabilirsiniz.

Kitaptan: *** Ama kendiniz olmaktan çıkmayı öğrenmelisiniz. İşte her şey bununla başlar, gerisi arkadan gelir. Bırakın kendinizi de buharlaşın. Bırakın kaslarınız gevşesin, ruhunuzun içinizden dışarı çıktığını hissedene kadar soluk alıp verin, sonra da gözlerinizi yumun. İşte böyle yapılır bu iş. Bedeninizin içindeki boşluk, sizi çevreleyen havadan daha hafif olur. Yavaş yavaş sıfırdan da aza iner ağırlığınız. Gözlerinizi kaparsınız, kollarınızı iki yana açarsınız, buharlaşırsınız. Ve sonra, ağır ağır yerden yükselirsiniz...   

Arka Kapaktan:

Daha önce Can Yayınları arasında çıkan kitaplarından tanıdığınız usta Amerikalı yazar Paul Austerın son yapıtı, Yükseklik Korkusu. Her kitabıyla bizi yeniden şaşırtan, her seferinde bambaşka serüvenlerle, bambaşka dünyalarla buluşturan Paul Auster, bu kez de Saint Louis´in arka sokaklarında yetişen öksüz, bıçkın bir gençle, Walt´la tanıştırıyor bizi; ama sıradan bir genç değil bu, kendisine sahip çıkan bir Macar´la tanıştıktan sonra hayatı değişen, boşlukta durabilmeyi, hatta uçabilmeyi öğrenen bir genç. Her sayfasında okuduklarınıza inanmakla inanmamak arasında gidip geleceğiniz bu roman, birbirine bir baba-oğuldan da yakın olan iki kişinin serüveni olduğu kadar bir mucizenin de masalı.

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.