Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Şimdi Şehir İ̇çin Kalp Zamanı

Şimdi Şehir İ̇çin Kalp Zamanı

ŞİMDİ ŞEHİR İÇİN KALP ZAMANI - Kemal Sayar / Deneme - Psikoloji

Deneme tarzını okumayı tercih edenlere önerilebilecek bir başka Kemal Sayar kitabı.www.kitapyurdu.com/kitap/simdi-sehir-icin-kalp-zamani/340658.html adresinde çok sayıda yorum okunabilir. javascript:ntrTemp(); bu linkte kitaptan yapılmış küçük bir alıntı, yazar ve eseri hakkında biraz daha bilgi verebilir size.

Kitaptan: *** Merhamet bir başkası için hissetmek, bir başkası için acı duymak, bir başkasının seçimlerine saygı duymak, onun var olma hakkını kabullenmektir. Benden farklı olanı yaşatabilmek, ona kendi insanlığımın bütün imkanlarını sunabilmek... Yani merhamet ayrı bir varoluş biçimidir bana göre. Bir de şöyle tarif edilir: "İncinmemek ve incitmemek ". Ne incineceksin başkasının kem sözünden, kem hareketinden ne de inciteceksin...

Arka Kapaktan:

Her şeyin bir zamanı var, kalbin de. Yağmurların, güneşin, rüzgarın bir zamanı var. Kalbin zamanı var. İçten bir şekilde konuşmanın, ötekini can kulağıyla dinlemenin bir zamanı var.

Elinizde tuttuğunuz kitap söyleşilerden oluşuyor. Aslında her cevap bir başka soruyu çağırır. Hayat durmaksızın kendimize sorduğumuz sorulardan ibaret. Kimim ben? Neyin bir parçasıyım? Varlığın neye hizmet ediyor? Bu dünyada var oluşum neyi değiştiriyor? İnsan bu sorulara en tatminkar cevapları, kalbin zamanından konuşarak verebilir.

´Birinin acısını dindirebileceksem izin verin hemen yapayım bunu´ demiş bilge bir adam, ´zira bir daha buradan geçmeyebilirim´. Şehrin insanı kalbi dinlemeli. Kalbi olanı dinlemeli çünkü, ´sadece hüznü vardır kalbi olanın´.
Kemal Sayar şehir insanının gönül yorgunluklarını, ruhların gizli yaralarını ilaçlardan önce kelimelerin sağaltacağına inanan bir psikiyatrist. Şimdi Şehir İçin Kalp Zamanı ise "Leyla´dan Geçme Faslı", "Yaşama Ödevi" ve "Kalpten Kalbe Bir Yol" duraklarından geçen, Sayar´ın ruhu kanatlandıran kelimeleriyle çoğalıp büyüyen bir nehir adeta. Hayatın harcına bir dost nefesinin çağrısıyla biraz daha merhamet ve umut katmaya hazırsanız, şimdi şehir için kalp zamanı

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.