Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Ölümsüz Aile

Ölümsüz Aile

ÖLÜMSÜZ AİLE - Natalie Babbitt / ROMAN

Çocuk kitapları serisinde çıkan ancak her yaştan, herkesin okuması gerektiğini düşündüğümüz sıcacık bir öykü. Ölüm ve yaşam gerçeği incitmeden ve korkutmadan bu kadar güzel ve akıcı bir üslupla anlatılabilirdi. Filmi çevrilmiş kitaplardan biri. Filminin de izlenmeye değer olduğunu düşünüyoruz. M.E.B. 100 Temel eser arasında yer aldığını hatırlatmakta yarar var.

javascript:ntrTemp(); veya javascript:ntrTemp(); adreslerinde kitabın çok geniş özetini okuyabilirsiniz. Buradan ise javascript:ntrTemp(); bu güzel eserin sinema filminin fragmanını izleyebilirsiniz.

Arka Kapaktan:

Issız bir ormanın ortasında, suyundan içene ölümsüzlük vaat eden bir pınar... Bu pınarın suyundan içerek ölümsüzlüğe kavuşan, ama nedense ölümsüz olmaktan pek hoşnut olmayan bir aile... Gün gelir pınarın başına bir genç kız gelir. Ölümsüz Aile, yani Tucklar, bu güzel kızın, pınarın suyundan içmesine engel olmak; akıp giden dünyanın, sürekli değişen bir doğanın parçası olmanın ne kadar güzel bir şey olduğunu kanıtlamak zorundadır. Ölümsüz Aile geçtiğimiz yirmi yıl içinde milyonlarca çocuğa ulaştı; birçok dile çevrildi, hem Amerikada hem de Avrupada okullarda okutuldu. Çocuk edebiyatının bu unutulmaz klasiği, nihayet Türk çocuklarının beğenisine sunuluyor.

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.