Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Bir Çift Yürek

Bir Çift Yürek

BİR ÇİFT YÜREK - Marlo Morgan / Roman

Dört dörtlük bir kitap. www.antoloji.com/ sitesinde okur Gökhan Bayar´ın bu esprili yorumu kitap hakkında çok şey anlatıyor : ´´Kitabı okurken kendimi baş karakterin yerine koydum, bu yüzden çok yıprandım. Çünkü olayı bizzat yaşar gibi oldum. Ancak bitirdikten sonra ruhumu iyileştiren bir ilaç niteliğinde ecza dolabıma kaldırdım :)."

http://blog.milliyet.com.tr/bir-cift-yurek---marlo-morgan/Blog/?BlogNo=88585 veya javascript:ntrTemp(); adresinde Bir Çift Yürek ile ilgili farklı ve detaylı iki değerlendirme bulabilirsiniz.

Arka Kapaktan :

Bu hayatımda okuduğum en etkileyici kitaplardan bir tanesi. Bu olağanüstü eserin her sayfasında öğrenecek bir şeyler var. -Og Mandino- (Ön Kapak´tan) ´Aborijinlerle birlikte yolculuğa çıkan ve onlardan eski, çok eski bir kabilenin olağanüstü bilgeliğini öğrenen cesur bir kadının öyküsü. Modern toplumumuzda her birimizin mutlaka öğrenmesi gereken dersler: doğayla yeniden uyum içinde yaşamak, içsel bilgeliğimize ve rehberliğimize inanç duymak ve öğrenmek.´ -Elisabeth Kübler-Ross- Bir Çift Yürek, Amerikalı bir kadının Avustralya´da yaşadığı ruhsal yolculuğun öyküsüdür. Nomadik kültürden Aborijinler eşliğinde, kabilenin kendilerin adlandırdıkları şekliyle, ´Gerçek İnsanlar´la birlikte dört ay süren ve çölü boydan boya katettikleri uzun bir yürüyüşe çıkar bu süre boyunca, çölün çorak coğrafyasındaki bitkiler ve hayvanlarla uyum içinde yaşamayı öğrenir. Olağandışı insanlardan oluşan bu toplulukla birlikte yaptığı yolculukta Morgan, bu insanların 50.000 yıllık kültürlerinin felsefesi ve bilgeliğiyle tanışır. Macerasının ilk gününden itibaren bu zorlu yolculuğun fiziksel zorluklarıyla mücadele etmek zorunda kalır. Dayanıklılığın hergün sınandığı bu zorlu yolculukta, karşılaştığı her zorlukla birlikte ruhu da değişime uğrar. Aborijinler onu, büyük bir alçak gönüllülükle kendilerinden biri olarak kabul eder ve onun şefkat dolu öğretmenleri olurlar. Öğretmenlerinden, her insanın eşsiz niteliklerini ve içsel ruhunu takdir etmeyi ve kutlamayı öğrenirken bir yandan da güçlü doğal şifa yöntemlerine tanık olup onların canlılar ile ilgili farkındalıkların ne kadar derin ve anlamlı olduğunu da anlamaya başlar. Bir Çift Yürek, yazarın kendi bastırdığı ilk basımından itibaren uluslararası bir bestseller olmuş ve tüm insanlığa eşsiz, zamanın derinliklerinden gelen güçlü bir mesaj iletmiştir. Eğer, tüm varlıkların, aynı evrensel birliğin bir parçası olduklarını anlarsak, dünyamızı yokoluştan kurtarmak için halen geç kalmış sayılmayız. Varolan herşey inanılmaz derecede güzel ve hashas bir karşılıklı bağımlılık dengesinde bulunmaktadır. Eğer bu mesajı alabilirsek, o zaman bizim yaşamlarımız da Gerçek insanlar´ınki gibi bu yüce amaçla dolabilir