Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Sıradışı Bir Ödül Töreni

Sıradışı Bir Ödül Töreni

SIRADIŞI BİR ÖDÜL TÖRENİ - Mustafa Kutlu / Öykü

Naif ve adı gibi sıradışı bir öykü. Bir solukta bitecek ve zihninizde güzel bir yer alacağına inanıyoruz. kitaphanemekran.blogspot.com.tr/search, javascript:ntrTemp();  veya javascript:ntrTemp(); adreslerinde oldukça güzel üç farklı değerlendirme bulacaksınız.

www.facebook.com/Kitap-Okumak-%C4%B0ster-misin-327927040637181/ www.youtube.com/user/KitapOkumak

Arka Kapaktan:

Günümüz edebiyatının en saygın isimlerinden biri olan Mustafa Kutlu´nun son hikaye kitabı Sıradışı Bir Ödül Bir Töreni adıyla çıktı. Kitap  Mustafa Kutlu´nun ironik üslubunu canlı bir biçimde yansıtıyor.

Bir kıyı kasabasında bulunan Türkiye Kafadanbacaklılar Derneği, kasabalarının adını duyurmak için şenlik yapacak ve bir ödül töreni düzenleyeceklerdir. Törende, sinemadan edebiyata, tiyatrodan arkeolojiye kadar pek çok alanda ödüller verilecektir. Hiç evlenmeyen, bakanlıkta müsteşarlığa kadar yükselen Aziz Bey. Ödül törenine giden süre içerisinde turizm potansiyelinden faydalanmak isteği, İstanbul moda sektörünün otantik ürünleri dünyaya pazarlama telaşı, marka olmak hırsı, "sihirli sözcük" medya, bürokrasi, göz önünde olmanın anlamından ve zirve yapan alışverişten söz açılırken bir taraftan da sakin bir kasabadan dünyaya seslenen bir kent çıkaran, çalışkan, girişimci Nezaket´in sessizce kendine dönmesi anlatılıyor.

Modern zamanların dönüştürdüğü insan ve coğrafya ilişkisini bu sefer bir ödül töreni etrafında anlatan Mustafa Kutlu, yüz yaşına da gelse insanı bırakmayan bir dünyanın varlığını, kahramanlarını tek tek ödül almaları için sahneye çıkardığındaki halleriyle, ironik bir dille anlatıyor.

Sıradışı Bir Ödül Töreni insanın dünyayla olan irtibatını benlik ve nefis üzerinden yeniden okumaya davet ediyor...

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.