Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Fi

Fi

Fİ - Azra Kohen - ROMAN / Psikoloji

Okunmaya değer özellikle insan psikolojisi üzerine yazılmış eserlerle ilgilenenlere öneririz. Kitabın en eleştirel yönü cinselliğe gereksizce uzun ve detaylı olarak yer vermiş olması söylenebilir. Günümüz magazin dünyasından esinlenerek kurgulanmış kahramanlar etrafında yaşanan olaylar, bu tarzı seven okurlara içsel bir yolculuk yapmalarını ve kendileri ile yüzleşmelerini sağlayabilir. Fİ´nin tarzını beğendiyseniz serinin diğer kitaplarını da okumayı isteyeceksiniz.

"Yazara göre dünya büyük bir karmaşa içinde. Fakat bu karmaşanın nedeni ne eğitim, ne işsizlik ne de parasızlık. Ona göre annelerin çok büyük bir hatası var. Özellikle çocuklarını aşırı korumacı yetiştiren anneler, çocuklarına kimlik bilinci yüklemeyerek bireyselliğe erken yaşta uyanmalarını engelliyorlar. İşte bu kitap farkındalığını ortaya çıkarmaya çalışan dört ana karakter etrafında şekillenmiş bir eserdir. " (Tanıtım bülteninden). kitaplarimolmadanasla.blogspot.com.tr/2015/08/akilah-azra-kohen-fi.html kitaaptiryakisi.blogspot.com.tr/2014/09/makk-1-blog-tur-fi-akilah-yorum-alntlar.html yorumduragi.blogspot.com/2014/09/inceleme-fi-cekilis.html

adreslerinde oldukça detaylı yorumlar bulabilirsiniz.

www.facebook.com/Kitap-Okumak-%C4%B0ster-misin-327927040637181/ www.youtube.com/watch

Kitaptan: *** Kendi nedensizliği içinde kaybolan birinden daha kötüsü , varoluşunun bir nedeni olduğunu bile fark etmemiş olandı.

*** Hayat, erdemsizlik içinde yaşayıp sanatçı adı altına sığınan herkesin, tolere edilip kutsanması şeklinde dizayn edilmişti.

*** İnsanı yüce bir varlığın yarattığına inanıyorum, kendini keşfetsin ve kendi eşsizliğinde yücelsin diye. Bizi kendi suretinde yaratan ulu bir varlık bu belki de. Ama toplum! Bu yaradılışı körelten, kısırlaştıran, gerçekte neyin önemli olduğunu unutturan, varoluşun anlamını sabote eden bir sahtelik, o kadar! Eşsizliğimizi prototipe dönüştürmek için kurulmuş bir düzen. Uzun lafın kısası, evin, araban, bir sürü çocuğun, bankada bir sürü paran oluyor belki ama kendi kimliğini keşfetmekten çok uzakta yitip gidiyorsun.

*** Bir şeye nasıl başladığınız değil ama nasıl bitirdiğiniz.... itibarınızı oluşturur.

*** Para uğruna asıl olduğumuz kişiyi feda ediyoruz.Bizi sistemin parçası olmazsak açlıktan ölebileceğimize inandırıyorlar.

*** Allah meleklerini tenselliği olmayan idraktan, hayvanlarını idrakı olmayan tensellikten, insanlarınıysa idrak ve tenselliğin birleşiminden yarattı. İnsanın idrakı tenselliğini aşarsa insan, meleklerden bile daha iyi olabilirken, tenselliği idrakını aşmış bir insan hayvandan bile kötüdür."
-Hz. Muhammed (Sayfa 268)

Arka Kapaktan:

Fi, deneyimin içinde kaybolmak yerine korkmadan deneyime sahip olmanın yolculuğudur. İçinde bolca bulunan manipülasyon, seks, aldatma ve aldanma hikayeleri belki herkesin dikkatini çekebilir ama gerçeklerden yola çıkılarak ulaşılmak istenen yerde sadece farkındalık vardır.

Fi güzelliğin lanetlendiği, zekanın yağmalandığı, iyinin kurban edildiği ve kasaba kurnazlığıyla yönetilen bu gezegende, içine doğduğumuz bu kutsal hayatı kutlamak için yazılmıştır. Kendi potansiyelini keşfetme cesareti gösterebilmiş gerçek kişilere, çatlama cesareti gösterebilmiş tohumlara adanmıştır.

Bir kişiye duyulan aşktan daha acımasız bir şey var mıdır?

FİLMİNİ İZLEDİM. OKUMASAM DA OLUR DİYE DÜŞÜNÜYORSANIZ YANILIYORSUNUZ DEMEKTİR. ÜÇÜNÜ DE MUTLAKA OKUYUN DERİM.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.