Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Olmak Cesareti

Olmak Cesareti

OLMAK CESARETİ - Kemal Sayar / Psikoloji

Oldukça farklı, apayrı bir kalem ve özgün fikirler. Kemal Sayar, enetelektüel bilgi birikimine sahip olmaya çalışanlar için doğru bir kaynak. Eserlerinde sakın ola ki roman akışı beklenmemeli ancak tarzına aşina olduktan sonra bütün eserlerini okumak isteyebilirsiniz. 2-3 sayfalık bölüm veya makalelerden oluştuğu için ara ara okunabilir. Ancak kendisine alışıp sevmeye başladıktan sonra pek de ara vermek istemeyeceğinizi zannediyoruz.

javascript:ntrTemp(); ve javascript:ntrTemp(); sayfalarını ziyaret ederseniz bir çok okurun yorumlarına ulaşacaksınız.

Tanıtım Bülteninden:

Olmak Cesareti, Kemal Sayar´ ın ikinci deneme kitabı. Bu kitabı oluşturan denemeler, farklı sularda seyrediyor gibi görünseler de, sonunda aynı okyanusta buluşan ırmaklar gibi, aynı menzile akıyor. Her biri, yaşadığımız günlere insan ruhundan bir pencere açmayı deniyor. Yazar, "Yaşamaktan ve sevmekten derin bir korkuyla korksak da, aslolan hayattır. Hayata karşı savaş açamayız" düşüncesi ekseninde kuruyor kitabını.

Arka Kapaktan:

Bir kaygı döneminden geçiyoruz ama etrafımızda olan bitenleri de, içimizde olan bitenleri de dikkatle izliyoruz. Böylesi dönemlerde içimizdeki boşluktan aşağı bakabilmek nasıl da önem kazanıyor. Milletçe ´olmak cesareti´ni göstermemiz gerekiyor. Korkak davranmaya hakkımız yok: Avrupa´da totalitarizmi tırmandıran şey Hitler ya da Mussolini´nin iktidarı ele geçirmesi değildi, boşluk içinde çırpınan toplumların bu kaygıyla baş etmek yerine kollektif nevroza sığınmaları, teslim olmalarıydı. Başa dönmüş oluyoruz: Farkındalık kaygıyı çoğaltır. Bir millet kendi eksikleriyle yüzleşmekten hoşlanmayabilir ama farkına vardıkça, eksikliklerini ve bu arada elbette kuvvetlerini tanıdıkça o boşluğu onaracaktır. Evet, yaşamak yorulmaktır ama bunun için güzeldir.Varolmak ve var kalmak, cesaret ister.

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.