Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

1993 Örtülü Darbe

1993 Örtülü Darbe

1993 ÖRTÜLÜ DARBE - Hakkı Öznur / TARİH

Yakın tarihimizin sıra dışı olaylarla dolu yılını biraz daha yakından bakıp hafızaları tazeleyen kaynak bir çalışma. Yakın tarih ile ilgilenenlere okumalarını öneririz.

Arka Kapaktan :

Türk fikir ve siyaset adamı Hakkı Öznur,

yakın politik tarihimizin 93 yılının önemli olaylarını Timaş Yayınlarından çıkan "1993 Örtülü Darbe" adlı kitabında anlatıyor. ´Darbe tartışmaları´, ´Uğur Mumcu suikasti´, ´Eşref Bitlis olayı, kaza mı sabotaj mı?´, ´Ahmet Cem Ersever suikastı´, ´Sivas ve Başbağlar olayları´, ´Özal-Talabani, Talabani-Öcalan görüşmeleri´, ´Suriye-PKK´, ´Öcalan Muhaberat ilişkisi´ gibi birçok konu ele alınıyor.

1993 sürecinde pek çok karanlık hadiseler meydana geldiğini belirten Öznur, şöyle diyor: "Peki bunlar bir tesadüf mü? Türkiye´de 1993 yılında aslında ne oldu? Bu karanlık olayların arkasında kimler var? Yoksa 1993´te bürokratik oligarşinin gerçekleştirdiği ´örtülü´ bir darbe mi yaşadık?"

Fikir adamı Hakkı Öznur, bu çalışmasında, işte bu sorulara cevap veriyor. Öznur, kitabında; Türkiye tarihinin derinliklerini ve 1993´ten bugünümüze oynanmakta olan oyunlar hakkında bilinmeyenleri bugünün siyasal çatışmalarının temellerini açıklıyor. İlmi ve objektif bir bakış açısıyla kaleme alınan kitap; hem bellekleri tazeliyor, hem de Türkiye üzerinde oyunlar oynayan küresel aktörlerin maskelerini düşürüyor.

Örtülü Darbe 1993: Karanlık bir geçmişe cesaretle bakmak isteyen okurlar için bir kaynak niteliği taşıyor.

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.