Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Bit Palas

Bit Palas

BİT PALAS - Elif Şafak / Roman

Oldukça farklı kurgu ve anlatımı ile kendini okutan bir Elif Şafak romanı. www.elifsafak.us/degerlendirmeler.asp veya http://kitaplarimolmadanasla.blogspot.com.tr/search?q=bit+palas adreslerinde roman ile ilgili detay değerlendirmeler bulabilirsiniz.

Kitaptan: *** Ama dünya, mucizelerle dolu bir yerdir.

*** İnsanı kirleten ağzına giren değildir. Ağzından çıkandır insanı kirleten.

*** *** Şimdi önünde iki seçenek var. Ya atlayacaksın denize, dalgaları filan unutup, sen de bir katre olacaksın onun içinde. Ya da kıyıda oturup, bekleyeceksin. Dalgaların kıyıya vurup, parçalanmasını seyreyleyeceksin. O zaman da onlar birer katre olacak gözlerinin önünde. İki türlü yaşanır hayat eğer bir şeye benzeyecekse. Ya kendini yok edeceksin hayatın içinde, ya da hayatını yok edeceksin kendinde.

*** İnsan canı istediği zaman pencereyi açıp mazisini çırpamıyordu.

*** İnsanlar gibi anların ve durumların da kendilerine has bir rengi vardı, bir de ölümlerin.

*** Hayal gücümün geniş olduğunu söylerler. "Saçmalıyorsun!" demenin şimdiye kadar icat edilmiş en ince yoludur bu.

Arka Kapaktan:

Bazı romanlar bittiklerinde başa dönüp ilk sayfaları tekrar okumak istersiniz. Romanı birkaç günde okusanız bile, sanki ilk sayfaları okuyalı aylar, hatta yıllar geçmiş gibi, nasıl ve nerede başladığını anımsamakta zorlanırsınız. İşte Elif Şafak´ın Bit Palas romanını bitirdikten sonra bunları hissettim ve tekrar başladım okumaya…

Cumhuriyet Kitap, Asuman Kafaoğlu Büke

Edebi ve yazınsal başarısı, Türk kimliğini ve ülkenin tarihine yaklaşımını edebiyat yoluyla yeniden tanımlayan genç kuşak yazarlar arasında Şafak´ı temsilci olarak öne çıkarıyor… Bu roman enerji dolu bir yolculuğa davet ediyor insanı; tutkuyla, gülmeceyle, gizemle ve Türkiye´ye dair bir dolu fotoğraf karesiyle.

The İndepent 


Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.