Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Biraz Yağmur Kimseyi İncitmez

Biraz Yağmur Kimseyi İncitmez

BİRAZ YAĞMUR KİMSEYİ İNCİTMEZ - Kemal Sayar / Deneme Deneme türü ilginizi çekiyorsa elinize alın aksi halde sıkıcı gelebiliyor kimi okullara. Günümüzün yaşayan aydınlarından Kemal Sayar´ın deneme türü yazılarını, bazen ağır gelse de, okumaya gayret ediyoruz. Her şeye rağmen okumalı ve rastladığında televizyon programlarını, seminerlerini, sohbetlerini takip etmekte yarar olduğunu düşünüyoruz. Yazarın sohbetleri de çok güzel ve bittiğinde hayatınızda bir şeyleri değiştirmeniz gerektiğinin farkına varabilirsiniz. http://www.goodreads.com/book/show/16192814-biraz-ya-mur-kimseyi-ncitmez sitesinde Meryem Posos ismli katılımcının kitapla ilgili çok sevecen yorumuna göz atmanızı öneririz. Burada ise. javascript:ntrTemp(); bir başka okurun değerlendirmenisi bulacaksınız.

Kitaptan: *** Samimiyet ruhun özgürlüğüdür.

*** Nezaket sabrın evladıdır. Sabreden öğrenir.

*** Ancak ruhunu kaybetmemişler hayal edebilir. Ancak hayal edenler hüzünlenebilir. 

*** Kalbini açmayana şifa yoktur. Dinlemeyi bilmeyen de şifa bulamaz.

*** Sorunlarımızın pek çoğu, biz onlarla yüzleşemediğimiz için devam eder.

*** Din­lemek, karşımızdaki insana ihtimam göstermektir. Herkesin konuşacak tonlarca şeyi olduğu bir dünyada, en çok işitebilen kulaklara ihtiyaç var. Hissedebilen kalplere de.

Arka Kapaktan:

"‘Gerçek hayat, tamamıyla buluşmadan ibarettir´. Buluşmak, karşılaşmak. İnsan ötekiyle karşılaşarak var olur. Ötekinin bakışıyla, ötekinin yüzünü bana çevirmesi, beni dinlemesiyle. İlişkiyle. Sadece ilişkiler vasıtasıyla kendimizi dünyaya ve başkalarına tamamen açarız. Başka bir insana bağlanabilmek için ona açık olmam gerekir. Olmamızı gerektiğini düşündüğümüz kişi olmak arzusundan sıyrılarak, gerçekten olduğumuz kişi olmaya izin vererek. Gerçekte kimim ben? Gerçekte olduğum kişi olmak, yani olduğum gibi görünmekle sahiciliğe adım atarım. İncinmeyi göze alarak."

Kemal Sayar "Biraz Yağmur Kimseyi İncitmez"le insanın kendisiyle, ötekiyle, dünyayla kurduğu ilişkilere, varoluşla gerçekleştirdiği buluşmaya dikkat çekiyor. Yaşarken incitici de olsa geriye dönüp baktığımızda bizi olgunlaştırdığını düşündüğümüz her şeyle yani "hayat"la buluşmanın "hayatı askıya almadan" yaşamanın ipuçları Kemal Sayar´ın usta kalemiyle "Biraz Yağmur Kimseyi İncitmez"de.

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.