Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Rumi´nin Bildiği Aşk

Rumi´nin Bildiği Aşk

RUMİ´nin BİLDİĞİ AŞK - Serdar Özkan / Roman

Yazarın üslubunu ve işlediği sevgi ve inanç konularına yaklaşımını beğeniyoruz. Oldukça sade, net ve akıcı. Bir solukta okuyabilirsiniz. Özellikle gençlerimiz içim okunması ve kitaplıkta bulundurulması gereken bir roman. Öneriyoruz.

Bir okur yorumu: Tasavvufu öğrenmeye karar veren Fabio´nun bu yolda yaptığı yolculuğa kendi ağzından tanık olurken, o yazdıkları ile arkadaşı Mathias´a rehberlik yapmayı ve kendi öyküsünü anlatmayı hedeflemiştir. Mathias karakterini Serdar Özkan´ın Kayıp Gül serisini okumuş olanlar hatırlayacaklardır. Tasavvuf aşkıyla yanan bir adamın sıcacık öyküsünü okuyoruz. Kayıp Gül serisini çok sevdiğim yazarın bu kitabını da çok sevdim. Tasavvufa ilgi duyan ve maneviyatı sevenlerin bu kitabı da çok seveceğini düşünüyorum.

Daha fazla detay için http://kozmokitap.blogspot.com.tr/201... adresini ziyaret edebilirsiniz. javascript:ntrTemp(); buradan da farklı okur yorumlarına göz atabilirsiniz.

Arka Kapaktan :

"Herkes kendi zannınca dost oldu bana; içimdeki sırlarımı ise kimse aramadı..."-Mevlana-Rûmî´nin Bildiği Aşk, Mevlana´nın içindeki sırların peşine düşen, hayatını Mevlana´nın aslını bulmaya adayan İtalyan Sufi Fabio´nun Sır dolu öyküsü."Tasavvuf, bilmek değil, bilmemek sanatıdır. Bildiklerinle ortaya çıkmak değil, bilakis bilmiyormuş gibi görünme sanatıdır. Benlik değil, hiçlik sanatıdır. Büyüme değil, küçülme sanatıdır. Kendini üstün hissetme değil, tam tersine, kendini unutma sanatıdır. Herkese el öptürme değil, herkesin kalbini öpme sanatıdır.

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.