Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Dinginliğin Gücü

Dinginliğin Gücü

DİNGİNLİĞİN GÜCÜ - Eckhart Tolle / Felsefe

Aforizmalardan oluşmuş bu kitabı ŞİMDİ´nin GÜCÜ veya VAR OLMANIN GÜCÜ isimli kitaplarından birini okuyup beğendinizse okumanızı tavsiye deriz.

javascript:ntrTemp(); ve javascript:ntrTemp(); adreslerinde yorum ve alıntıları okuyarak kitap hakkında ön bilgi edinebilirsiniz.

Kitaptan: *** Şimdiki zamanın sahip olduğunuz tek şey olduğunu fark edin. Şimdiyi hayatınızın odağı haline getirin.

*** Geçmiş, şimdiki zaman üzerinde en ufak bir güç sahibi değildir.
*** Sürekli hayat şartlarınızı iyileştirmeye çalışarak huzuru bulamazsınız. Onu, yalnızca gerçekte kim olduğunuzun farkına vararak bulabilirsiniz.
*** Yaşam, zihinlerimizin zannettiği kadar ciddi bir şey değildir.
*** Mutsuzluğun birincil sebebi içinde bulunulan durum değil, sizin bu durum hakkındaki düşüncelerinizdir.
*** Sevmek başkasında kendinizi fark etmektir.
*** Gerçek aşk seçici değildir. Tıpkı güneş ışığının seçici olmaması gibi. Güneş tek bir insanı seçip daha fazla aydınlatmaz.
*** Başkasında gördüğünüz ve karşı çıktığınız her şey, kendinizde de vardır.
*** Yaşamın sırrı, ölmeden önce ölmektir. Ve böylece ölüm diye bir şey olmadığının farkına varmak.
*** Kaygı ve üzüntü bize gerekli şeyler gibi gözükür fakat bir yarar sağladıkları hiçbir zaman görülmemiştir.
*** Zevk her zaman dışardaki şeylerden elde edilir. Neşe ise içten yükselir.
*** Dikkatinizi soluk alışınıza verin ve onu sizin yapmadığınızı fark edin.
O doğanın soluğudur. Eğer soluk almayı hatırlamak zorunda olsaydınız, çok geçmeden ölürdünüz ve eğer soluk almayı kesmeye çalışmış olsaydınız, doğa üstün gelirdi ve bunu yapamazdınız. *** Doğanın birçok süptil sesini fark edin: Rüzgârda yaprakların hışırtısı, yağmurun sesi, bir böceğin vızıltısı, şafak vakti ilk kuş ötüşü… Kendinizi bu dinleme işine tamamen verin. O seslerin ötesinde daha büyük bir şey vardır: Düşünceyle anlaşılamayacak bir kutsallık…

*** Yaşamaya başlayacağı ânı bekleyerek hayatını geçiren insan, hiç de ender rastlanır bir şey değildir.

Arka Kapaktan:

İlk kitabı Şimdi´nin Gücü ile milyonlarca insana ulaşan Eckhart Tolle, bu çok beklenen yeni kitabında öğretisinin özünü herkesin anlayabileceği kısa özdeyişler halinde sunmaktadır. Tolle, zamanımızın ruhsal gereksinimlerini anlamakta, tüm spiritüel geleneklerin özünden yararlanarak, bu gerçekleri yepyeni bir biçimde ifade etmektedir. Sonuçta ortaya hem kadim hem çağdaş olan, ebedi ve güçlü mesajlarla dolu olan bu eser ortaya çıkmıştır.

Dinginliğin Gücü, içerdiği mesajların sessiz sihrini gerçekleştirmesine izin verecek okurlar için gerçek bir uyanış ve dönüşüm sağlayabilir.

´Bu kitap dinginlikten kaynaklanmış olduğundan güce sahiptir -sizi kaynaklandığı aynı dinginliğe götürecek güce. O dinginlik aynı zamanda içsel huzurdur, ve sizin Var´lığınızın özüdür. Dünyayı kurtaracak ve dönüştürecek olan şey dinginliktir.´

´İçsel dinginlikle teması yitirdiğinizde, kendinizle teması yitirirsiniz. Kendinizle teması yitirdiğinizde, kendinizi dünyada kaybedersiniz. Gerçek benliğiniz ile dinginlik birbirinden ayrılmaz. O sizin asli doğanızdır. Dinginlik içinde algıladığınız her şeyle bir´lik hissedersiniz. Her şeyle bir olduğunuzu hissetmek gerçek sevgidir. Dinginlik zekanın ta kendisidir; o her formu doğuran bilinçtir. Bilgelik dinginlikle birlikte gelir´

Eckhart Tolle

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.