Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Sokrat İle Meraklı Eşek Arısı

Sokrat İle Meraklı Eşek Arısı

SOKRAT ile MERAKLI EŞEK ARISI - Ömer F. Hüsmüllü / Felsefe

Yazarın kitapları ile ile bir okur dostumuzun önerisi ile tanıştık ve ilk olarak BİR ANI DEFTERİ BULDUM isimli kitabını okuduk. Sonuçta dört kitabını bitirdik ve içimiz çok ısındı konulara ve özellikle yazarın üslubuna. Felsefe ilginizi çekiyorsa ve belki çekmese dahi alıp okumanızı öneririz. Beklenmedik bir akıcılıkla bir solukta bitiyor kitap. http://www.yazarlartoplulugu.com/oku/10259/sokrat-ile-merakli-esek-arisi-2.html adresinde kitaptan bir bölüm okuyabilir hatta tamamına ulaşabileceksiniz.

Arka Kapaktan:

Özgürce düşünmenin yolu "FELSEFE"den nasibini almaktan geçer. Bu yolu deneyenler belli ölçüde düşünce gücünü artırarak hayata farklı bir biçimde bakabilirler. Bu gerçeklik temel alındığında "felsefe eğitimi"nin insan hayatındaki yeri ve önemi tartışılmazdır. İnsanoğlu çağlar boyu bu gerçeğin bilincinde "özgür düşünce"ye ulaşma çabası içindedir. Sokrat İle Meraklı Eşek Arısı "felsefe"nin değişik bir tatla sunulmuş biçimidir. Çağımızda yaşayan Sokrat´ı Meraklı Eşek Arısı sayesinde aramızda buluveririz. Doğrulara ulaşmaktan çok düşünme yollarını gösteren bir anlayışla sizi felsefenin derinliklerine sürükleyiverir diyaloglar. Siz de konuyla ilgili düşünceler geliştirmeye başlarsınız.

Kimi zaman Meraklı Eşek Arısı´nın zekasına kimi zaman Sokrat´ın çelebice tutumuna hayran olursunuz. Anlatım öylesine doğaldır ki Felsefe ile iç içe olduğunuzu fark etmezsiniz bile. Okuyun "Sokrat İle Meraklı Eşek Arısı"nı. Özgür düşünceye bir adım daha yaklaşmış olacaksınız.
-Rasim Yıldız, Edebiyat Öğretmeni-

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.