Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Işığı Arayanların Karanlık Yanı

Işığı Arayanların Karanlık Yanı

IŞIĞI ARAYANLARIN KARANLIK YANI - Debbie Ford / PSİKOLOJİ

Yazarın diğer kitaplarını da okuduk ve oldukça yararlı olduğunu gördük. Kendini tanımak ve iyi yönlerini görmek isteyenlere, içlerindeki ışığı daha sağlıklı fark edip geliştirebilmeleri için yine kendi karanlık yönlerine dikkat çekmekte. Çok farkındalıklar yaşamanıza neden olabilecek bir anlatımı var eserin. Tavsiye ederiz. Çok şey kazandıracağına inanıyoruz.

http://blog.milliyet.com.tr/isigi-arayanlarin-karanlik-yani---debbie-ford/Blog/?BlogNo=370207 veya javascript:ntrTemp(); adreslerinde kitap ile ilgili detaylı ve farklı yorumlar bulabilirsiniz.

Arka Kapaktan :

Her insanın içinde karanlık bir yan vardır. Bu bizim kendi içimizde kabullenemediğimiz, kendimizden ve başkalarından gizlediğimiz ve bilinçsizce başkalarına yansıttığımız yanımızdır. Karanlık yan ışığa çıkarılmadığı için karanlıktır. Onu ortaya çıkarıp, sahiplenip, onunla bütünleşmedikçe bu yanımız bizi sürekli engellemeyi, bize her türlü acıyı, korkuyu, mutsuzluğu yaşatmayı ve hayatımıza bu yanımıza aynalık eden insanları çekmeyi sürdürecektir.
Bu karanlık yanımızla bütünleşmemiz, onun engelleyici ve yıkıcı etkisinden kurtulmamızı, kabul edemediğimiz yanlarımızı gizlemek için kullandığımız maskelerde kısılıp kalmış enerjimizin serbest kalmasını sağlar. Karanlık yanımız bize verecek büyük armağanlara da sahiptir. O bize öğretmek, yol göstermek ve tüm benliğimizi sunmak için mevcuttur. Aydınlanmaya giden yol sadece tanrısal olanı aramayı değil, karanlık benliğin de tümüyle kabullenilmesini ve böylece muhteşem bütünlüğümüze erişmeyi içerir.

İşte Debbie Ford bu olağanüstü bir ilgiyle karşılanan son derece yetkin eserinde bu karanlık yanı, onun kendini nasıl sergilediğini, onu nasıl ortaya çıkarıp sahiplenebileceğimizi ve bütünlüğe kavuşabileceğimizi, böylece gerçek bir aydınlanma, özgürlük, mutluluk, huzur, yaratıcılık ve güce nasıl erişebileceğimizi bilgece bir yaklaşımla anlatıyor.

Bu kitap sizin kendinizi, başkalarını ve dünyayı görüş biçiminizi ebediyen değiştirecektir. O sizi ve yaşamınızı muazzam bir biçimde değiştirebilecek bir anlayış sunmaktadır.


Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.