Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Ruhunu Dinle Bedenini Doyur

Ruhunu Dinle Bedenini Doyur

RUHUNU DİNLE BEDENİNİ DOYUR - Yasemin Soysal / Sağlık - Diyet

Bildiğimiz diyet kitaplarının dışında farklı bir yaklaşımı var kitabın. Fizik bedenden önce şuur altına ilgiyi çekiyor yazar. Çok daha ilgi çeken bir yaklaşım "Koku" nun beslenme ile olan olağanüstü ilgisi ve önemi javascript:ntrTemp(); linkinde yazar ile yapılmış bir söyleşiyi okuyarak yazar ve kitapları hakkında ön bilgi edinebilirsiniz. www.facebook.com/RuhunuDinleBedeniniDoyur adresinde yazar ve kitabı ile ile sanal dünyada tanışabilirsiniz. javascript:ntrTemp(); veya javascript:ntrTemp(); adresinde iki okurun kitap ile ilgili değerlendirmelerine göz atabilirsiniz.

Kitaptan; Esasında yediklerimiz değildir bizi mutlu eden. Yeme eylemidir. O sofrada oturup yediğimiz yiyeceğe kafamızı gömmek, içerisinde kaybolmaktır bizi mutlu eden. Bitmesini istemediğimiz şey yiyecekler değil yemek yeme eylemidir. Kilo vermek bir amaç değil, bedenin otamatikman dönmesi gereken kendi doğal denge halidir. Bedeni dinleyerek yemek yediğiniz zaman, yani bedenin ihtiyaçlarına göre yemek yediğiniz zaman tabak tabak yemek tüketmenize gerek kalmaz. Beden doyduğu noktada size sinyali gönderir. Midenin tok olması ile bedenin tok olması aynı şey değildir. Kilolarınızı bir sorun olarak değil, size uzatılmış bir ip olarak düşünün... DEĞİŞİN!!! Ve bu değişim öyle derinden olsun ki sadece bedeninizi değil, aynı zamanda zihninizi de değiştirsin.

Arka Kapaktan:

"Tek Şişman Beyniniz" kitabının yazarından... Diyeti bırak, ruhunu hafiflet! Yasemin Soysal Ruhunu Dinle, Bedenini Doyur kitabıyla diyet ve kilo meselesine yepyeni, ezber bozan bir yaklaşım getiriyor. Bu kitabı okurken "farkındalıkla yeme sanatı"nı öğrenecek, bu arada kilolarınızın uçup gittiğinin farkına varamayacaksınız. Şaşırmaya hazır olun! Demek zayıflamak istiyorsun? Denemediğin diyet reçetesi kalmadı belki de... Mucize formüllerin hepsini ezberledin. Peki, neden işe yaramadı dersin? Diyetisyenlerden önce bedenine, ruhunun isteklerine kulak vermen gerektiğini unuttuğun için olmasın sakın!Beden-kitle indeksini hesaplamadan önce karnındaki gurultuyu doğru okuyamadığın için olmasın! Hadi bir yolculuğa çıkalım birlikte...Her şeye en başından başlayalım....Sanki kendinden öç alır gibi yemek yiyor, spor salonundan inadına kaçıyor, motive olmak yerine kendine sürekli acıyorsan, işte bu kitap tam sana göre!Bu kitabı okurken ruhsallığın zayıflama süreciyle ne kadar alakalı olduğunu fark edeceksin. Sana ceza gibi görünen kiloların aslında bir ödül evet, evet şaka değil, bir ödül olduğunu göreceksin....Yöntemler ne olursa olsun sorunu çözecek olan sadece Sensin! Çünkü ruhunu dinlemezsen bedenini doyuramazsın..

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.