Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Bir Anı Defteri Buldum

Bir Anı Defteri Buldum

BİR ANI DEFTERİ BULDUM - Ömer F. Hüsmüllü / Roman

Hiç umulmadık bir şekilde kitap sizi içine almayı başarıyor. Biraz hızlı okucuysanız elinize aldığınızda bırakmadan bitirebilirsiniz muhtemelen. "Bir Anı Defteri Buldum" kitaplığınızda kendi kendine yer açacak kadar başarılı olmuş. Oya Baydar´ın ´O Muhteşem Hayatınız´ isimli eserinde olduğu gibi bu romanda sahafta bulunmuş bir anı defterinden yola çıkıyor. Sade anlatımı ve akıcı uslübu ile sayfaları merakla çevirip kısa sürede bitirip etkisinde kalabilirsiniz. Biz okuduk, beğendik ve okunması için kitaplığımızda yer verdik bu farklı ve güzel esere. Arzu ederseniz bu güzel öyküyü http://www.edebiyatevi.com/yazi/72209_bir-ani-defteri-buldum-1.html adresinde bölümler halinde okuyabilirsiniz.

Arka Kapaktan:

"Dostoyevski´nin Beyaz Geceler´i, Andre Gide´nin Pastoral Senfoni´si ya da Hemingway´in Yaşlı Adam ve Deniz´i, bütün bu içimize işleyen kısa yapıtlar güçlerini hafifliklerinden ve sadeliklerinden alıyor. Onları derinleştiren ve dokunaklı bir hale getiren hafifliğe ve duruluğa yazarımızın üslubu da ustalıkla yaklaşıyor ve ortaya ikindi sessizliğinden yapılmış gibi duran bir metin çıkarıyor. Bir genç kızın kayıp gün(lüğ)ünden yola çıkıp yaşamın bizi bir ışığa boğan bir kör karanlıkta bırakan gerçeğini içimizde şiddetle duyumsattırarak bize bir yaşam öyküsü anlatıyor. Post-modernist bir kurmaca mı yoksa bir yaşam öyküsünün aktarımı mı bilmiyoruz. Bildiğimiz şu ki, bu kitapta gerçeği de kurmacayı da aşan bir yaşam öyküsü var..."

Sitemizden kitap okumak isteyen üyelerimiz, yukarıda bulunan ´´ÜCRETSİZ KİTAP´´ bölümünü ziyaret ettiğinde, paylaşımın nasıl yapıldığı hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirler.

Ben birşey söylemek istiyorum. Ben bu kitabı okuyamıyorum. Nereden okuyacağımı da bilmiyorum. Yardım ve destek olursanız mutlu olurum.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.