Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Yıldızların Efendisi Hayyam

Yıldızların Efendisi Hayyam

Yıldızların Efendisi HAYYAM - Harold Lamb / Roman - Tarih

Tarihi roman ve Ömer Hayyam meraklılarına öncelikle önerdiğimiz ancak yine de herkesin okuyabileceğini düşündüğümüz bir kitap. Yurt yayınları tarihi şahsiyetler ve onlarla ilgili romanlar üzrinde gerçekten iddialı ve bizce de oldukça başarılı yayınları var. Bu kitapta o başarılı çalışmalardan biri. Hiç ilginiz olmasa dahi elinize alınca bitireceğiniz güzel bir kitap. Biz okuduk ve kütüphanemize koyduk. Soranlara da öneriyoruz.

javascript:ntrTemp(); çok sayıda okur yorumuna göz atmanızı hatırlatırız. javascript:ntrTemp(); burada ise kitap hakında yapılmış detaylı bir yorumu okuyabilirsiniz.

Arka Kapaktan:

Aşkın, Bilimin ve Özgür Eleştirinin, Yıldızların Efendisi Ömer Hayyam´ın Romanı

"Şimdi" dedi Ömer sesini yükseltmeden, "hareket etme ve adım atma. Korkacak bir şey yok. Sadece kule senin etrafında dönecek."

Gazali, yüzünde hafif bir tebessümle, öylece bekliyordu. Böyle bir şeyin mümkün olmadığını gayet iyi biliyordu. Bu bir şakaydı. Ansızın hızlı bir nefes aldı. Aydınlatılmış perde gözlerinin önünde dönmeye başlamıştı...

Bir süre sonra kule hafif bir sarsıntıyla durdu ve Gazali dizlerinin üstüne düştü. "Yarabbi... Neler oluyor?.. Allah´ın izniyle... kim?.." Kelimeler ağzında dolanıyordu Hüccet ül-İslam´ın. "Böyle büyük bir kuleyi ne döndürebilir ki? Onu dönerken gördüm." Ömer hiçbir şey söylemeden Gazali´nin ayağa kalkmasına yardım etti...


Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.