Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Terapide Beş Soluk

Terapide Beş Soluk

TERAPİDE BEŞ SOLUK - İlkim Öz / Psikoloji

Evlilik danışmanı ve terpist olan Psikolog İlkim Öz´ün bir çok kitabını beğeni ile okuduk. Bu eseri de en iyilerinden diyebiliriz. Bir çok macera romanından daha akıcı hem de okurken hayatınıza doğru şeyler katmaya başlayabilirsiniz. Bu tarz, özellikle evlilik hayatına ilişkin çok yönlü eğitim ve dersler veren kitapları yola çıkmadan okumakta yarar var deriz.. Araba bozulduktan sonra tamiri daha pahalı oluyor çünkü. Biz gelecek nesillerimizin okumaları için bu güzel esere kitaplığımızda yet verdik, kitap dostlarına da öneririz. www.youtube.com/channel/UC3ou6uxDGRpLzCjD1djeVjA linkinde yazarın bir çok televizyon programlarında yaptığı konuşmalardan kesitler var. Onları izlemekte de yarar olacaktır. javascript:ntrTemp(); inkinde bir başka kitap okurunun kitapla ilgili kısa bir değerlendirmesine göz atabilirsiniz. blog.milliyet.com.tr/ruhunuz-agridiginda----/Blog/ burada da bir başka okur değerlendirmesine ulaşabilirsiniz.

Kitaptan: **** Bizler duygularımızla varız, düşüncelerimizle, hayata bakışlarımızla ve onları korumak için savaş veririz. (Sayfa, 30)

**** Hayatta gerçek olarak sahip olduğumuz yegâne varlığımız duygularımızdır. Duygularımız olmasa bizler de olmazdık. (Sayfa, 66)

*** Cesaret her zaman çok önemlidir. Özgüvenle birlikte yaşar. (Sayfa, 110)

**** Yaşam sevgiyle başlar. Yaşamda bizi büyüten ve besleyen en büyük duygu sevgidir. (Sayfa, 186)

Arka kapaktan:

´Psikoterapi insanın kendine olan yolculuğudur. Psikoterapist ise bu yolculukta, kişiye yolunu değil, o yolda nasıl yürüneceğini gösterendir´ diyen psikolog ve aile terapisti İlkim Öz ´Terapide Beş Soluk´ta Psikologa´ ve ´Psikoterapi Süreci´ne olan önyargıları esnetebilmeyi amaçlarken siz de terapisti ve psikoterapiyi daha yakından tanıyacaksınız.

´Her insanın bir karanlık odası vardır. Bizi hoşnut etmeyenlerin çoğunu o odaya atıveririz. Tıpkı bazı evlerin çatı katındaki karanlık, bakımsız, dağınık odaları gibi. Çoğu kez o oda öylesine karmakarışıktır ki oraya neleri attığımızı bile unuturuz. Üstelik odanın anahtarını saklar ve nereye sakladığımızı da hatırlamayız. Oraya asla kimseyi sokmayız, kendimizi bile... Ta ki karanlık odadaki eşyalar çürüyüp kokusu bizi rahatsız edene kadar...

Umarım Terapide Beş Soluk sizin de karanlık odanızın anahtarının yerini hatırlamanıza yardımcı olur.´

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.