Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Anneye Güvenli Bağlanma

Anneye Güvenli Bağlanma

ANNEYE GÜVENLİ BAĞLANMA - Sabiha Paktuna Keskin - ÇOCUK EĞİTİMİ

Çocuk eğitimi hakkında kaynak arayanlara önerebilecek bilimsel bir kitap. Pediatrist-pediatrik nörolog Prof. Dr. Sabiha Paktuna Keskin, kontrolü zor davranış sorunları yaşayan çocukların anneleri için, "7/24 Annelik Metodu" adıyla farklı ve yepyeni bir metod geliştirerek, çözüm arayanların ilgisine sunuyor kitabını. Doktor yazarın diğer kitapları da ilginizi çekebilir.

javascript:ntrTemp(); linkinde yapılmış değerlendirmeleri okumanızda yarar olacaktır. www.milliyet.com.tr/anneler--formatlandi--sorunlar-cozuldu-pembenar-detay-bebek-1486952/ adresine de göz atmakta yarar olacaktır.

Arka Kapaktan :

Sosyalleşmenin olmazsa olmazı olan ben ve sen farkındalığı, dolayısıyla diğerlerine güvenin temeli 0-7 yaşlar arasında atılır. Bu temelin harcı ise anneye güvenli bağlanmadır. Diğerlerine güven duygusunun kazanılması; bireyin kendi ve çevre farkındalığı kazanması ve özgüvenin ön adımıdır. Prof. Dr. Sabiha Paktuna Keskin; kimlik ve kişilik gelişiminde hayati önem taşıyan bu evrelerde çocuklarının güvenli bağlanmayı gerçekleştirebilmesi için annelere rehberlik ediyor. Çevre ve genlerden zihin okumaya, kimlik gelişiminden güvenli annelik metodunun uygulanışına kadar çocuk gelişiminde güvenli bağ kurmanın yollarının adım adım anlatıldığı kitap, 144 sayfadan oluşuyor. Güvenli Annelik Metodu uygulamasından önce yaşanan sorunlar, uyguluma ile başlayan değişiklikler ve uygulama sonrası çocuklarıyla güvenli ve doğru iletişim kuran annelerin anlattığı kendi hikayeleri de yer alıyor. Hitler gibi tarihe yön veren kişilerin çocuklukları ise örnek olarak seçilmiş ve anneleriyle ilişkileri inceleniyor.

Çocuk Sağlığı ve Gelişimi gibi önemli konularda Türkiye´nin önde gelen profesörlerinden olan Sabiha Paktuna Keskin; verdiği bilimsel bilgilerle de anneleri bilinçlendiriyor. Rahat okunabilen kullanışlı boyutu ile 7/24 Anneye Güvenli Bağlanma; başta anneler olmak üzere; 0-2 yaştan itibaren çocuklarda kimlik ve kişilik gelişimi sırasında oluşturulacak güvenli bağlanma metodu konusunda, doktorlar ve eğitmenlere de rehberlik edecek bir eser.

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.