Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Varolmak Gelişmek Uzlaşmak

Varolmak Gelişmek Uzlaşmak

VAROLMAK GELİŞMEK UZLAŞMAK - Üstün Dökmen / Kişisel Gelişim 

Üstün Dökmen Hocamız günümüzde yaşantılarımıza katkıda bulunmayı başaran nadide bilim insanlarımızın önde gelenlerinden biri. Tüm kitapları okunmalı, Tv programlarını ve seminerlerini ısrarla takip edilmeli diye düşünüyoruz. Çok şeyler katacak, izler bırakacaktır hayatınızda. Kitaplar bilimsel düzlemde kaleme alındığı için akıcı bir roman uslübu beklememek gerekir. Hangi kitabını bitirirseniz bitirin "İyi ki okumuşum" diyecek ve davranışlarınızda değişiklik olmaya başladığını fark edeceksiniz. javascript:ntrTemp(); adresinde bir kitap okurunun, javascript:ntrTemp();  adresinde birçok okurun değerlendirmesini okumak mümkün.

Arka Kapak:

İnsan, becerebildiği kadar uzun yaşamak ister. Yakınlarının, genlerinin, sahip olduğu kültürel değerleri, önem verdiği şeyleri, adının yarına kalmasını ister. Bütün bunların olabilmesi için insanın üç şeyi gerçekleştirmesi gerekir:
Varolmak, gelişmek, uzlaşmak. Varolma, gelişme ve uzlaşma beceresini artıran insan, Evren´le kucaklaşabilir ve uyumlaşabilir. Bu görüşlerin tartışıldığı kitabın kuramsal temelinde varoluşcu felsefe, varoluşçu psikoloji, bilişsel davranışçı psikoloji, genetik, sosyobiyoloji ve Moreno´nun Sosyometri´si var.
Kitapta varoluşçu yaklaşımdan söz edilirken, klasik varoluşçu yaklaşımda bulunmayan, yazara özgü iyimser bir bakış açısı sergilenmiştir. Kitabın temel amacı, varoluş bilinci ve hazzına, Evren´le kucaklaşmaya ve uyumlaşmaya giden yolu aydınlanmaktadır. Bu kitabın basımında kullanılan kağıdın elde edildiği yedi ağaca karşılık yedi adet fidan dikilmiştir.

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.