Youtube Google+ Instagram Twitter Facebook

Rüzgarı Dizginleyen Çocuk

Rüzgarı Dizginleyen Çocuk

RÜZGARI DİZGİNLEYEN ÇOCUK - William Kamkawamba / ROMAN - Otobiyografi

Sıkı bir kitap okuru dostumuzun önerisi ile okuduk. İyi ki de okumuşuz. Muhtemelen sizde okuduğunuzda bir çok şey kazanmış olacaksınız. Yazar bizzat kendi yaşadıklarını akıcı bir dille anlatmış. Gerçek olaylardan kaleme alınan bu tarz biyografik eserler her zaman daha etkili ve kalıcı olmakta. Kitabı okumamızı öneren kitap dostuna bir kez daha teşekkür ediyoruz.

javascript:ntrTemp(); veya kitap.yazarokur.com/ruzgari-dizginleyen-cocuk-kitap-ozeti.html adreslerinde kitap hakkında değerlendirme ve çeşitli okur görüşlerine göz atabilirsiniz.

Bu güzel eserin filmi de çekilmiş. Kitaba zaman ayırmayanlara filmini önerebiliriz. Filmi javascript:ntrTemp(); en az kitabı kadar güzel ve akıcı olmuş. Ailece izlemenizi hatırlatırız.

· http://www.youtube.com/user/KitapOkumak

https://twitter.com/kitap_okumak

https://www.facebook.com/pages/Kitap-Okumak-‰C4‰B0ster-misin/327927040637181

Arka Kapaktan:

BU KİTAPTA BİR BAŞARI HİKÃYESİNDEN ÇOK DAHA FAZLASINI BULACAKSINIZ…

Denersem yapabilirim, düşüncesiyle yola çıktığımda henüz 14 yaşındaydım. Yaşadığımız bölgedeki kıtlık artık dayanılmaz olmuştu ve etrafımdaki insanlar teker teker ölüyordu. Buna bir son vermeli, en azından denemeliydim. Çevremdeki insanların, hatta ailemin bile bana deli gözüyle bakmasını hiç umursamadan sadece amacıma odaklandım. Ve başardım da!

´Rüzgarı Dizginleyen Çocuk´ geçim sıkıntısı, kıtlık ve salgın hastalık gibi hayatın zorlu koşullarıyla mücadele ederek bunları geride bırakmayı başaran "dahi" bir çocuğun olağanüstü hikayesi…

"Bu kitabı okuyun ve çocuklarınıza okutun. Onlara bırakacağınız en büyük servet mücadele ruhudur."

"Yaşadığı çevrenin umudunu ve huzurunu arttırmak için elindeki kısıtlı imkanları kullanarak yarattığı
mucizelerle William insanlığa büyük bir örnek olmaya aday bir genç."
Al Gore, Nobel Barış Ödüllü ABD eski başkan yardımcısı

"Bu hikaye, oldukça ilham verici ve yürekleri ısıtan bir rüya gibi! William sadece rüzgarı dizginlemekle kalmamış, hayal gücünü ve özgünlüğü de kontrolü altına almış. Yaşadığımız dünyayı en doğru şekilde kullanmamız için ihtiyacımız olan her şeyi gözlerimizin önüne seriyor. Bu insan bence, çağımızın süper kahramanı."
Walter Issacson, Steve Jobs´un yazarı

Bu kitap için daha önce yorum veya alıntı yapılmadı.
Yorum yapabilmek veya alıntı yayınlayabilmek için üye olmanız veya üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Bu kitabı sistemimizden emanet olarak alıp okuyan bir üyemiz yok.